مبلغ هندوستانی:
سفر آیت الله اراکی به هندوستان گامی در راستای وحدت اسلامی بود
مبلغ برجسته هندوستانی سفر اخیر آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به هندوستان را گامی در جهت تقویت وحدت اسلامی ارزیابی کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: 262678
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، حجت الاسلام "سید رضا حسین"، استاد حوزه علمیه و مبلغ برجسته هندوستان در گفت و گو با خبرگزاری رسا، سفر اخیر آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به هندوستان را موثر و مفید ارزیانی کرد و گفت: سفر ایشان پیام مهمی برای مسلمانان هندی داشت مبنی براینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر وحدت جهان اسلام است و در این راستا ایران نه به شعار بلکه به عمل اعتقاد دارد.
 
وی گفت: سفر آیت الله اراکی به شهرهای مختلف هندوستان و دیدار با برادران اهل سنت از یک سو گامی در راستای وحدت اسلامی بود و از سوی دیگر برخی ذهنیت‌ها و برداشت‌های نادرست را تعدیل کرد. خیلی‌ها متوجه شدند چه کسانی به نام اسلام تیشه به ریشه این دین الهی می‌زنند.
 
حجت الاسلام سید رضا حسین ادامه داد: مطمئنا کسی که با هدف رضایت الهی قدمی در راستای وحدت اسلامی بر دارد خداوند متعال به او یاری می‌رساند. ما در هندوستان همه ظرفیت‌های خود را معطوف مقابله با ظلم به اسلام کرده ایم و امیدواریم خداوند متعال در این راه به ما یاری رساند.
 
 استاد حوزه علمیه هندوستان، به تلاش‌های استکبار برای برهم زدن این وفاق ملی در هندوستان  اشاره کرد و گفت: دسیسه‌های دشمنان در کنار ناآگاهی برخی از مردم، گاها موجب خدشه دار شدن اتحاد ملی هندوستان و همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب مختلف شده است. متاسفانه امروز ما در هندوستان شاهد یک عقب رفت در این زمینه هستیم.
 
این روحانی هندوستانی، تئوری و عملکرد امام خمینی (ره) را روشنگرانه توصیف و تصریح کرد: حضرت امام (ره) در مورد اختلافات مذهبی بینش بسیار خوبی داشت و طرح مسائلی از قبیل امت واحده و وحدت جهان اسلام را در راستای مقابله با اهداف استکباری می‌توان تحلیل کرد. در برهه کنونی هم جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خامنه ای توانسته است به مقابله با توطئه‌های دشمنان بپردازد.
 
حجت الاسلام سید رضا حسین با تاکید براینکه تقویت آل‌سعود از سوی غربی‌ها برای مقابله با خط اسلام ناب بوده است، گفت: گفتمان اسلام آمریکایی مبتنی بر ایجاد اختلاف بین مسلمانان در راستای منافع استکباری است و هند نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. ما در سال‌های اخیر تلاش بسیاری را برای روشنگری مردم هند کرده ایم تا آنها از ماهیت وهابیت مطلع شوند.
 
وی سوءاستفاده وهابیت از ناآگاهی مسلمانان را چالشی جدی خواند و افزود: برای مقابله با این مسئله کنفرانس‌ها، نشست‌ها و کنفرانس های بسیاری در راستای تقریب بین مذاهب برگزار کردیم.
 
این استاد حوزه علمیه هندوستان اراده خارجی ها برای برهم زدن وحدت هندوستان را بزرگ‌ترین مشکل این کشور دانست و گفت: مبالغ هنگفتی صرف ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی هندوستان می‌شود که تنها راه مقابله با آن وحدت مسلمانان و هوشیاری نسبت به اهداف دشمنان است.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: آیت الله اراکی،هندوستان، وحدت اسلامی