العبادی:
عراق برای مبارزه با تروریسم، به کسی متکی نیست/تقسیم سوریه خط قرمز ماست
نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه کشورش برای مبارزه با تروریسم به خود متکی است، هشدار داد: تقسیم سوریه از نظر عراق، خط قرمز به شمار می‌رود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب: 264388
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حیدر العبادی" در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: عراق به کسی  خارج از کشور برای مبارزه با تروریسم تکیه نمی کند؛ وی افزود: حمایت آمریکا از ارتش عراق به آموزش و پشتیبانی لجستیکی محدود می باشد.

به گفته العبادی، وی در سفر اخیرش به واشنگتن هیچ توافقنامه ای امضا نکرده، بلکه هدف از این سفر طرح دیدگاه و نقطه نظر بغداد در امر مبارزه با تروریسم" بوده است.

وی افزود: دیدگاه ما بر این متکی است که ساختار تروریستی موجود برای عراق و جهان بسیار خطرناک است و این ساختار از وضعیت بین المللی برای رشد استفاده کرده است و برخی کشورها از این ساختار برای بهره برداری از آن، جهت تحقق اهدافی سیاسی حمایت کرده اند.

العبادی گفت که از دولت آمریکا خواسته است، تلاش ها برای مبارزه با تروریسم را به سبب درگیری های منطقه ای و بین المللی و کشمکش ها در عرصه بین المللی برهم نزند.

نخست وزیرعراق همچنین خواهان حل درگیری های داخلی بین کشورهای عربی شد و گفت: دولت عراق در تلاش برای عادی سازی روابط با عربستان است و برای توسعه همکاری با کشورهای عربی تلاش می کند.

وی افزود: مشکل با ترکیه این است که این کشور در عراق دخالت و با حضور نیروهایش در خاک عراق به حاکمیت این کشور تعدی کرده است.

العبادی درباره اوضاع سوریه گفت: بحران سوریه پیچیده است و ما به واشنگتن گفته ایم که تقسیم سوریه خط قرمز است و آمریکایی ها آن طور که به نظر می رسد به مسئله وحدت سوریه متعهد هستند.

وی تأکید کرد: حل مسئله سوریه از نظر ما این است که همگان با دولت سوریه همکاری کنند، زیرا این دولت یک واقعیت است و تغییر سیاسی از درون و از جانب خود ملت سوریه انجام می گیرد.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: العبادی، عراق، سوریه، خط قرمز، تروریسم