قرآن نقطه وحدت مسلمانان
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در طرح دانشجویی شمیم وحدت گفت: قرآن نقطه بدون تغییر برای وحدت مسلمانان و نیز راه نجات بخش همه بشریت است.
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب: 24453
 
قرآن نقطه وحدت مسلمانان
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از خبر حوزه، آیت‌الله مصطفی علما در طرح دانشجویی شمیم وحدت در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: قرآن تنها امیدی است برای انسان که برای همه عصرهای گذشته و آینده در جهت سعادت بشریت برنامه دارد و هرگز قابل تغییر نمی‌باشد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: قرآن تنها معجزه خداوند به ۱۲۴ هزار پیغمبر است که تامل در این موضوع اهمیت قرآن را در ذهن انسان چندین برابر خواهد کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز تنها چیزی که می‌تواند جامعه جهانی امروز را از فساد، گناه، جنایات و دوری از خداوند خالق انسان‌ها نجات می‌دهد همین قرآن و برنامه‌های کامل آن است چرا که قرآن پیام خداوند است و با فطرت انسان مانوس می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه افزود: البته قرائت و مطالعه آن به تنهایی سبب سعادت و پیشرفت نمی‌شود بلکه پیاده کردن قرآن در همه اخلاق و شئونات زندگی است که موثر واقع می‌شود همانطور که از همسر پیامبر‌(ص) پرسیدند اخلاق و خلق او چگونه است جواب داد خلق پیامبر همان قرآن است.

وی گفت: از رموز ماندگاری اسلام تا به امروز همین نوای آسمانی است که پیامبر‌(ص) خلق و رفتار خود را همچون قرآن کرده بود و هر کس نیز بتواند به تأسی از پیامبر‌(ص) این کار را انجام دهد ماندگار خواهد بود.

نگارش قرآن توسط دانشجویان شیعه و سنی در طرح شمیم وحدت

در این نشست همچنین مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در خصوص طرح شمیم وحدت گفت: این طرح که با نام دیگر وحدت مصحف است در هفت دانشگاه کشور در حال اجرا است.

جواد کرمی افزود: ماهیت این طرح این است که در هر دانشگاه مجری طرح، دانشجویان شیعه و سنی با یکدیگر قرآن که نماد وحدت مسلمین است را می‌نگارند.

وی افزود: هر کدام از این هفت دانشگاه در این طرح یک هفتم از قرآن کریم را کتابت می‌کنند و قرآن‌های نگاشته شده در تهران صحافی و به عنوان یک نماد وحدت به خدمت مقام معظم رهبری اهدا خواهد شد.

وی گفت: در استان کرمانشاه نیز ۲۰ دانشجوی اهل تشیع و ۲۰ دانشجوی اهل تسنن شرکت کرده‌اند.

گفتنی است برگزار کنندگان این طرح دانشگاه مذاهب وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب، دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، دانشگاه رازی، فرمانداری، نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه رازی و کانون پرورشی فکری می‌باشند.

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: شمیم وحدت, امام جمعه کرمانشاه