۱
 
به بهانه باز نشر كاريكاتورهاي موهن به پيامبر(ص)
هتك حرمت درسايه تفرقه مذاهب
دشمنان اسلام و مسلمين كه از گسترش روز افزون دين پيامبر اكرم (ص) در اروپا و آمريكا به شدت منقلب و هرسناك شده، اخيرا در توطئه‌اي جديد با نشر كتابي موسوم به "ظلم سكوت" به باز نشر ۱۲ كاريكاتور توهين آميز به ساحت مقدس پيامبر رحمت (ص) پرداختند تا بدينوسيله اندكي پس از خوابيدن شعله‌هاي فتنه قرآن سوزي در ايالت فلوريداي ايالات متحده آمريكا آتش فتنه ديگري را عليه مسلمانان به پا دارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب: 27297
 
هتك حرمت درسايه تفرقه مذاهب

اين تصاوير توهين آميز كه براي اولين بار در اقدامي غير حرفه‌اي در يكي از كشورهاي مدعي دفاع از حقوق بشر در نشريه يولندز پستن دانمارك منتشر شده بودند، خشم همه مسلمانان اقصي نقاط جهان را برانگيخت ولي باز نشر آنها در پنجمين سالروز آن واقعه آن هم بصورت كتاب جاي بسي تامل دارد. نگارنده در اين نوشتار سعي مي‌كند با اجتناب از پرداختن به موضوعات تاريخي، چند نكته كوتاه را در راستاي تنوير افكار عمومي و بيان ضرورت وحدت هر چه بيشتر بين همه مذاهب اسلامي براي جلوگيري از اقدامات توهين آميز به ساحت اسلام و پيامبرعظيم الشان بيان دارد:

نكته اول: قبل از هر چيزي دستان لابي صهيونيسم در پشت پرده همه فتنه‌هايي كه چهره اسلام و وحدت مسلمانان را هدف قرار مي دهد؛ به چشم مي‌خورد. پس از هويدا شدن انگيزه‌هاي صهيونيستي كشيش تيري جونز و محكوميت جهاني حادثه قرآن سوزي اينك لابي صهيونيسم با در دست داشتن اقتصاد، رسانه و نفوذ در محافل سياسي سعي مي‌كند توطئه‌اي جديد براي منحرف ساختن افكار مسلمانان از قضاياي اصلي خود كه همانا اشغال فلسطين و تخريب تدريجي بيت المقدس است، طراحي كند. همه توطئه‌هايي كه مقدسات اسلام را هدف قرار مي‌دهند توسط رسانه‌هاي حامي صهيونيسم بين‌المللي به بهانه‌هاي آزادي انديشه پوشش خبري داده مي‌شوند.

نكته دوم: خداوند بلند مرتبه در آيه ۸۲ سوره مائده مي‌فرمايد:" " و لتجدن أشد الناس عداوة للذين آمنوا اليهود و الذين أشركوا" (به معني اينكه به طور قطع يهود و مشركان را دشمنترين مردم نسبت به مومنان خواهيد يافت). اين دشمنان كينه توز هيچ گاه دست دشمني بر نخواهند داشت و اين امر ذكاوت، وحدت و قدرت بيش از پيش مسلمانان براي ايستادگي خنثي سازي توطئه‌‌هاي مشركان و جنبش صهيونيسم را بار ديگر مطرح مي"‌سازد.

نكته سوم: بر مسلمانان و ملت‌هاي عربي است كه در سايه اشغال قدس شريف و در حالي نسخه‌هاي قرآن كريم در ايالات متحده آمريكا به آتش كشيده مي‌شود و توسط صهيونيست‌ها در قدس شريف يه ساحت مقدس قرآن توهين مي‌شود و در كشورهاي اروپايي كاريكاتورهاي موهن به پيامبر اعظم (ص) در روزنامه‌ها منتشر و در كتاب‌ها باز نشر مي‌شود، در راستاي تحريم هر چه كاملتر هر گونه رابطه‌اي با دشمن صهيونيستي بر سران و دولت‌هاي خود فشار بياورند. تيم‌هاي مذاكره كننده با دشمن صهيونيستي مشروعيت لازم براي مذاكره به نمايندگي از ملتي را ندارند.

نكته چهارم: چنانچه مسلمانان از سلاح برنده قدرت جمعيتي خود استفاده مي كردند جلوي بسياري از فتنه‌ها گرفته مي‌شد. تحريم كالاهاي صهيونيستي و توليدات هر كشوري كه به ساحت مقدس اسلام و مقدسات اسلامي توهين كند، به معني از دست دادن بازار هدف يك و نيم ميليارد نفري مسلمانان است كه قطعا ضربات مهلكي بر اقتصاد دشمنان اسلام وارد مي‌كند. متاسفانه روزي نيست كه اخباري مبني بر خريد تسليحات كشورهاي غربي توسط كشورهاي عربي در روزنامه‌ و شبكه هاي تلويزيوني نخوانيم.

نكته پنجم: "کارستن بلورت" مدیر انتشارات یولندزپستن که كاريكاتورهاي موهن را با عنوان " ظلم سکوت" منتشر می کند با تاكيد بر اينكه صفحه حاوی کاریکاتورها در صفحات داخلی کتاب چاپ مي‌شود؛ در پاسخ يه سئوالي مبني بر اينكه "آیا وی از واکنش های شدید احتمالی در هنگام عرضه کتاب "فلمنیگ رُز" نگران نیست؟ مي گويد: بدیهی است مسایل زیادی اتفاق می افتد اما همه چیز مطابق برنامه انجام می شود و چیزی که قرار باشد تغییر کند وجود ندارد." اين امر نشان مي‌دهد كه همه توطئه‌هايي كه عليه قران كريم و حضرت محمد (ص) انجام مي‌شوند، توسط يك لابي و يك منبع طرح ريزي مي‌شوند و به گفته خودشان همه جزئيات آنها به صورت حساب شده به پيش مي‌رود كه اين امر بيداري بيشتر نخبگان مسلمانان و رسوا سازي اهداف پشت پرده اين فتنه‌ها طلب مي‌كند.

نكته ششم: اندكي بعد از محكوميت قرآن سوزي توسط انگلا مركل صدر اعظم آلمان، كاريكاتورهاي موهن به ساحت مقدس پيامبر اعظم (ص) باز نشر مي‌شوند. انتشار كتاب "ظلم سكوت" محصول حمايت شخص آنگلا مركل از همين كاريكاتوريست است. زيرا صدر اعظم آلمان در حالي اقدام تيري جونز را تقبيح كرد كه در همان حال جائزه موسوم به آزادي رسانه را در برلين به كاريكاتوريست مذكور اهدا كرد.

نكته هفتم: طرح‌ها و توطئه‌هاي توهين به مقدسات اسلام و مسلمين در سايه حمايت‌هاي دموكراسي هاي غربي تحت عناوين مختلف از جمله "آزادي بيان" و آزادي انديشه" هر روز در نقطه‌اي از كره خاكي عملي مي‌شود بنابراين بر كشورهاي اسلامي و موسسات غير دولتي است كه با اتخاذ مواضع محكم جلوي تكرار چنين اقداماتي را بگيرند و همه كانال‌هاي ديپلماتيك و حقوقي را در اين زمينه به كار ببندند.

نكته هشتم: هتك حرمت مقدسات به هيچ روي در مقوله آزادي بيان و آزادي انديشه نمي‌گنجد؛ بلكه نوعي از تروريسم است كه در راستاي نشر دشمني بين ملت‌هاي مختلف و اديان مختلف دنبال مي‌شود و اين امر جنايتي بزرگ در حق ملت‌هاست و بايستي تقبيح شود. اسلام دين صلح و محبت است و هتك حرمت به هيچ دين و مقدساتي را نمي‌پذيرد.

نكته نهم: دشمنان اسلام جز در سايه تفرقه ميان مذاهب اسلامي نمي‌توانند حرمت مقدسات اسلامي را هدف قرار دهند و اين امر ضرورت چنگ زدن به وحدت و همدلي به عنوان طناب محكم براي جلوگيري از هتك حرمت مقدسات و دفاع از هويت و فرهنگ اسلاميمان را نشان مي‌دهد.

نويسنده : عبدالرسول الهايي


Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: کاریکاتور توهین آمیز، دشمنان اسلام،هتك حرمت مقدسات، تفرقه مذاهب


مالک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۸۹-۰۷-۱۲ ۱۱:۴۷:۱۱
عالی بود.خسته نباشید. خدا قوت (175)