برگزاری نخستین آزمون روحانیون شاغل اهل سنت سیستان و بلوچستان در زاهدان
مدیر آموزش و پژوهش نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: نخستین آزمون تطبیق سند مولویت روحانیون شاغل اهل سنت استان در دو سطح كاردانی و كارشناسی در زاهدان برگزار شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۵ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب: 84618
 
برگزاری نخستین آزمون روحانیون شاغل اهل سنت سیستان و بلوچستان در زاهدان
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین"احمد راهداری" در گفتگو با خبرنگار تقریب اظهار داشت: مدرك حوزوی روحانیون اهل سنت استان در صورت قبولی در این آزمون با تایید وزارت آموزش عالی کشور در دو مقطع كاردانی و كارشناسی بر اساس رشته حوزوی هر فرد رسمیت پیدا می كند. 

وی افزود: این افراد در هر سازمان یا نهادی كه شاغل باشند بعد از قبولی در این آزمون می توانند از تمام مزایای محل خدمت خود مطابق با مدرك تحصیلی برخوردار شوند. 

راهداری ادامه داد: بر طبق بیانات رهبر معظم انقلاب، طلاب و روحانیون اهل تسنن و تشیع باید به صورت یكسان در درس های علمی و حوزوی پیشرفت داشته باشند. 

وی ادامه داد: از این رو سند مولویت روحانیون شاغل اهل سنت كه در مدارس حوزوی تحصیل كرده اند باید حالت قانونی پیدا كند و بر همین اساس برای نخستین بار آزمون تطبیق سند مولویت روحانیون اهل سنت سیستان و بلوچستان با شركت ۲۳ نفر از این عزیزان در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان در زاهدان برگزار شد. 

مدیر آموزش و پژوهش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان افزود: از حدود ۹ ماه قبل مطابق با اطلاعیه های صادر شده از روحانیون اهل سنت واجد شرایط استان برای شركت در این آزمون دعوت به عمل آمد. 

وی ادامه داد: دومین دوره این آزمون نیز اردیبهشت ماه سال آینده توسط دفتر نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با حضور داوطلبان در زاهدان برگزار می شود. 

به گزارش تقریب، این آزمون برای روحانیون اهل سنت سیستان و بلوچستان در سال های قبل در تهران برگزار می شد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: آزمون. اهل سنت. روحانیون. زاهدان