درخواست کمیته بین المللی حقوق بشر برای تحقیق درباره جنایت اخیر عربستان در یمن
کمیته بین المللی حقوق بشر خواهان تشکیل یک کمیته تحقیقاتی بین المللی مستقل در خصوص جنایت اخیر ائتلاف متجاوز سعودی در پایتخت یمن شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: 247527
 
درخواست کمیته بین المللی حقوق بشر برای تحقیق درباره جنایت اخیر عربستان در یمن
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه خبری النشرة، کمیته بین المللی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای خشم شدید خود را نسبت به جنایت اخیر ائتلاف متجاوز عربستان و بمباران یک مجلس ختم در صنعا که به کشته و زخمی شدن صدها یمنی بی گناه منجر شد، ابراز کرد.
 
در این بیانیه آمده است: مکان این مجلس ختم از قبل بررسی شده بود و هدف قرار دادن آن در برگیرنده یک نیت جنایتکارانه است چرا که این منطقه توسط دو موشک پی در پی مورد هدف قرار گرفت تا بیشترین تعداد قربانی را بر جای بگذارد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: صدور بیانیه‌ها و محکومیت‌ها مانع وقوع چنین جنایاتی نمی‌شود و همه طرف‌های بین‌المللی باید خواهان تشکیل کمیته‌ای تحقیقاتی در سریع‌ترین زمان ممکن شوند تا چنین حوادثی دیگر تکرار نشود و کسانی که در این جنایت دست داشتند محاکمه شوند. هم چنین تمام طرف‌های درگیر باید به یک راهکار نهایی در برگیرنده صلح واقعی برای یمنی ها پایبند باشند.
 
هیثم ابوسعید، هماهنگ کننده بخش خاورمیانه کمیته بین‌المللی حقوق بشر نیز هشدار داد که اگر طرف‌های بین المللی دست به اقدامات قضائی در این زمینه نزنند راه برای اعمال خشونت و کشتار بیشتر باز می شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: کمیته حقوق بشر، یمن، جنایت، عربستان، صنعا