نماینده آیت الله سیستانی:
مقابله با گروههای تروریستی راه حلی جز وحدت ندارد
نماینده حضرت آیت الله سیستانی در اروپا: جریان‎های تروریستی و تکفیری مانند غده سرطانی به جان کشورهای منطقه افتاده‎اند و هیچ راه حلی جز وحدت اسلامی در مقابله با آنان وجود ندارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 216693
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حجت الاسلام سید مرتضی کشمیری" نماینده حضرت آیت الله سیستانی در اروپا در مراسم جشن ولادت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) که درمؤسسه امام علی (ع) لندن برگزار شد، به آخرین تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: پیروزی رزمندگان عراقی و آزادسازی شهر الرمادی از لوث جریان تروریستی داعش،برگرفته از تمسک به نبی اکرم (ص) بوده است.

وی افزود: به امید خداوند آزادی شهر رمادی مقدمه‎ای برای آزادکردن همه سرزمینهای اشغالی عراق از دست تروریسم خواهد بود.
نماینده حضرت آیت الله سیستانی در اروپا خاطرنشان کرد: عراق در حالی دارای قومیت‎های مذهبی مختلف است که جنگ‎های اخیر مجاهدان با تروریسم نشان دهنده وحدت و یکپارچگی آنان در مقابله دشمنان به شمار می آید.

وی با اشاره به آیه 7 سوره محمد (ص) یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ، افزود: دشمنان و برخی از افراد درحالی در داخل عراق درپی شعله ور کردن آتش فتنه و نفاق هستند که در میدان جنگ هیچ فرقی بین شیعه، سنی، کرد، عرب و ترکمن نیست و همه با شعار "الله اکبر" در پی زنده نگه داشتن عراق هستند.

کشمیری خواهان وحدت کشورهای اسلامی شد و تصریح کرد: جریان‎های تروریستی و تکفیری مانند غده سرطانی به جان کشورهای منطقه افتاده‎اند و هیچ راه حلی جز وحدت اسلامی در مقابله با آنان وجود ندارد.

وی تاکید کرد: ما باید به خوبی بدانیم که اگر حمایت و راهنمایی مراجع تقلید در نجف اشرف و دعای شبانه  روزی آنان نبود، هیچ گاه به این پیروزی‎ها نمی رسیدیم.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در اروپا خواستار جهاد نفس و رعایت اصول اخلاقی شد و اظهار داشت: نیروهای امنیتی، بسیج مردمی، عشائر و رزمندگان عراقی خود را برای آزاد سازی کامل عراق از لوث تروریسم آماده کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : رسا
کلمات کليدی: گروههای تروریستی، وحدت، نماینده، آیت الله سیستانی