ائمه جمعه لبنان:
غده سرطانی اسرائیل به فضل نیروهای مقاومت نابود خواهد شد
ائمه جمعه لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته در شهرهای مختلف این کشور، بر نابودی قریب الوقوع رژیم صهیونیستی و آزادی قبله اول مسلمانان تأکید کردند و حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از فلسطین را مورد تقدیر قرار دادند.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 272735
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، حجت الاسلام سید علی فضل الله، امام جمعه بیروت، در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد امامین حسنین(ع) منطقه حاره حریک، با اشاره به برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس گفت: امام خمینی(ره) آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامید تا مسلمانان به یاد لزوم تلاش همگانی و بسیج امکانات جهت آزادی اولین قبله خود یعنی قدس و سراسر سرزمین فلسطین باشند.
 
وی افزود: دشمنان در این راستا در همه کشورها در حال بحران آفرینی مذهبی و طایفه ای و قومیتی هستند تا مساله فلسطین به فراموشی سپرده شود. لذا مسلمانان نباید مساله فلسطین را فراموش کنند و اجازه به حاشیه راندن این مساله را بدهند.
 
وی ملت های عربی و  اسلامی و همه آزادگان جهان را به هوشیاری و یکپارچگی در برابر دشمن صهیونیستی فراخواند و ادامه داد: در روز جهانی قدس ضرورت مقابله با عادی سازی روابط با دشمن و جلوگیری از ورود این رژیم به پیکر جهانی و همچنین همبستگی با ملت فلسطین برای مقاوم ماندن در این صحنه پر از چالش را یادآور می شویم.
 
آیت الله عفیف نابلسی، امام جمعه شهر صیدای لبنان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مجتمع حضرت زهرا(س) برگزار شد، گفت: روز جهانی قدس در حالی فرارسید که دولت های غربی و عربی در راستای نابودی مساله فلسطین با نیرنگ و حقه و فشار تلاش می کنند.
 
وی افزود: همه جنگ ها و فتنه ها و شکاف ها در منطقه با هدف رساندن دشمنان امت به مرحله ای است که طی آن روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی کاملا عادی شود.
 
آیت الله نابلسی خاطرنشان ساخت: بار دیگر تأکید می کنیم که این غده سرطانی به فضل نیروهای شریف مقاومت نابود خواهد شد و روزی فرا می رسد که ملت ها به تکامل رسیده و به سوی ریشه کن شدن این بیماری خطرناک گام برمی دارند.
 
شیخ صهیب حبلی، عضو تجمع علمای مسلمان لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد حضرت ابراهیم(ع) صیدا برگزار شد، گفت: هر اندازه که حاکمان عرب علیه فلسطین توطئه کنند، قدس همچنان قبله آزادگان عرب و مسلمان و نماد عزت و کرامت ما باقی خواهد ماند.
 
این روحانی اهل تسنن بیان داشت: حاکمان عرب به جای حمایت از تروریسم در سوریه و عراق به حمایت از مجاهدان واقعی در سرزمین فلسطین بپردازند. بیت المقدس زمانی آزاد می شود که عقل ها از تعصب جاهلی و مذهبی آزاد شوند.
 
رییس جمعیت الفت صیدا با اشاره به لزوم انتقال فرهنگ روز جهانی قدس به نسل های آینده تصریح کرد: قدس از آن ماست حتی اگر زمان زیادی لازم باشد. اشغالگران رفتنی هستند و سرزمین به صاحبان آن بازمی گردد.
 
شیخ ماهر حمود، رییس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد قدس شهر صیدا، با اشاره به اینکه ایران پرچمدار مساله فلسطین بوده و به این مساله پایبند است، تصریح کرد: ایران با وجود محاصره و جنگ و تحریم های جهانی، به حمایت از مساله فلسطین به شیوه های مختلف ادامه داده و تظاهرات روز جهانی قدس نیز یکی از شیوه های حمایت به شمار می آید. اگر حجم حمایت ایران از مقاومت فلسطین را با سایر حمایت های صورت گرفته مقایسه کنیم، کفه تراوز کاملا به سود ایران خواهد بود.
 
این عالم اهل تسنن لبنانی از مواضع کشورهای عربی و اسلامی نسبت به ایران ابراز تأسف کرد و اظهار داشت: صهیونیست ها همواره در گزارش ها و همایش های خود از هراس شدید نسبت به ایران به عنوان خطری اساسی برای امنیت رژیم یاد می کنند.
 
وی با اشاره به تحولات واقعی کنونی گفت: ایران تنها کشوری است که به حمایت از مقاومت در فلسطین پایبند مانده، نابودی اسرائیل را جزئی از شیوه فکری و مواضع سیاسی قرار داده و بدون توجه به وابستگی مذهبی و حصارهای جغرافیایی و قومیتی بر مساله فلسطین تمرکز کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: نماز جمعه، لبنان، قدس، فلسطین، رژیم صهیونیستی