بیانیه علمای بحرین درباره تشدید بازداشت زنان از سوی آل خلیفه
علمای بحرین درباره تشدید روند بازداشت زنان آزادی‌خواه در این کشور بر اساس اتهامات واهی و بی‌اساس، بیانیه‌ای صادر کردند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 260980
 
بیانیه علمای بحرین درباره تشدید بازداشت زنان از سوی آل خلیفه
علمای بحرین در بیانیه‌ای از تحریک مردم مؤمن این کشور از طریق انتشار تصاویر زنان بازداشت شده که به منزله هتک عمدی عرف‌ها و ارزش‌های اجتماعی و دینی مردم متدین بحرین است، به رژیم آل خلیفه هشدار دادند.
در این بیانیه آمده است که هدف از تشدید بازداشت زنان آزادی‌خواه بر پایه اتهامات بی‌اساس، تشدید بحران است و مسئولیت پیامدهای این اقدام خطرناک بر عهده رژیم است.
علمای بحرین افزودند که جنایتکاران و قاتلان بدون مجازات رها شده‌‌اند و این در حالی است که زنان و علما و جوانان آزادی‌خواه بحرین بازداشت و تصاویر آن‌ها به گونه‌ای منتشر می‌شود که گویی جنایتکار و تروریست هستند.
بحرینی‌ها امسال در حالی به استقبال ششمین سالروز انقلابشان رفتند که اوضاع این کشور به‌دلیل اعدام 6 جوان به‌دست رژیم که اخیراً صورت گرفته است، به‌شدت متشنج شده و مناطق مختلف بحرین طی هفته‌ها و روزهای گذشته صحنه تظاهرات و راهپیمایی‌ در اعتراض به این اقدام رژیم بود و این راهپیمایی‌ها همچنان ادامه دارد.
این در حالی است که عبدالله العجوز جوان 21ساله بحرینی صبح روز دوشنبه در منطقه النویدرات هدف گلوله نیروهای رژیم آل خلیفه قرار گرفت و به شهادت رسید.
وزارت کشور بحرین بعد از اعدام وحشیانه 7 تن از جوانان این کشور در طول 36 روز گذشته، از بازداشت شمار زیادی از زنان و جوانان این کشور و پرونده‌سازی برای آن‌ها خبر داده است.
انقلاب بحرین که وارد ششمین سالروز خود شده است، نشان داد که گزینه‌های رژیم آل خلیفه در برخورد با اراده شهروندان شکست خورده است و وحشی‌گری رژیم و ادامه کشتارها، آن‌ها را از ادامه حرکت‌های اعتراضی در راستای پیگیری حقوقشان، بازنمی‌دارد.
انقلاب مسالمت‌آمیز مردم بحرین در 25 بهمن 1389 (14 فوریه 2011) توسط اغلب مردم این کشور برای احقاق حقوق خود در عرصه سیاسی و اجتماعی و مدنی آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark