سخنگوی وزارت امور خارجه بمباران شهرهای یمن را محکوم کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با محکوم کردن حملات هوایی عربستان سعودی به مناطق مسکونی و تجاری یمن از مجامع بین المللی درخواست کرد تا برای توقف فوری حملات، به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 197656
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "مرضیه افخم"سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حملات بی وقفه  هواپیماهای عربستان به مناطق مسکونی و تجاری شهرهای یمن را که طی روزهای گذشته شدت یافته و منجر به شهادت و مجروح شدن دهها تن از مردم روزه دار و بی گناه شده است، شدیدا محکوم کرد.

 وی  افزود:حملات عربستان به تأسیسات زیربنایی و اهداف غیرنظامی و کشته و مجروح شدن غیرنظامیان تداوم نقض فاحش  حقوق بشردوستانه است و از مجامع و نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل انتظار می رود تا به مسئولیت خویش برای توقف فوری حملات و کمک به مردم مظلوم یمن عمل کند و اقدامات خود در این زمینه را شدت بخشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه از سازمان ملل متحد خواست تا از تمام ظرفیت خود برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان استفاده کند.

 افخم باردیگر آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارسال کمک های فوری انسان دوستانه به مردم یمن و معالجه مجروحان یمنی اعلام کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: وزارت خارجه، یمن، عربستان، حملات، مسکونی، تجاری، محکوم