ولایتی:
مقاومت لبنان در برابر صهیونیست ها موجب افتخار است
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک: مقاومت لبنان در برابر صهیونیست ها، تروریست ها و تکفیری های منطقه، موجب افتخار در منطقه و جهان عرب است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: 209003
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، علی اکبر ولایتی یکشنبه در دیدار جبران باسیل وزیر خارجه لبنان افزود: لبنان نقش مهمی درمنطقه دارد و روابط ایران و لبنان بسیار متمایز است که ریشه درتاریخ دارد و همواره ارتباطات فرهنگی و سیاسی بین دو کشور وجود داشته است.
 
وی ادامه داد: لبنان هم مانند برخی کشورهای منطقه تحت فشار صهیونیست ها و جریان های تروریستی و تکفیری قرار داشته است؛ می دانیم که هیچ راهی جز همکاری مشترک در منطقه برای حل این معضلات وجود ندارد.
 
ولایتی اضافه کرد: لبنان کشوری است با مردمی بزرگ که موجب شده است موقعیت ممتازی در میان کشورهای عربی داشته باشد.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: روابط ایران و لبنان زمینه مساعدی را برای گسترش همکاری ها و حجم مبادلات دارد و ظرفیت دو کشور بیش از آن چیز ی است که الان شاهد هستیم.
 
ولایتی به موضوع سوریه نیز اشاره کرد و افزود: ایران و لبنان در این زمینه دیدگاه های مشترک دارند ضمن آنکه با هرگونه دخالت خارجی در منطقه و سوریه مخالف هستند، همچنین ما می دانیم مقاومت مردم سوریه پشتیبانی ملت لبنان را به همراه دارد.
 
در ادامه این دیدار، جبران باسیل وزیر خارجه لبنان گفت: بسیار خوشحالیم نسبت به اینکه ایران نسبت به جهان روابط گسترده تری پیدا کرده با اینکه دشمنان تمام تلاش خود را کرده اند که ایران را از معادلات منطقه ای و بین المللی دور نگهدارند.
 
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با پیشرفت های حقیقی و علمی در همه حوزه ها توانست خود را به جهانیان نشان دهد. امیدواریم لبنان بتواند از این تحول استفاده کند.
 
وزیر خارجه لبنان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران نقش حساسی را در منطقه بر عهده دارد و در این زمینه، بویژه در ارتباط با محور مقاومت است.
 
جبران باسیل اضافه کرد: ما اعتقاد داریم خطر تروریست و جریان های افراطی بسیار بزرگ است که یکی از راه های مبارزه این است که با همکاری های منطقه ای بتوانیم در مقابل جریان های تروریستی با جدیت بایستیم.
 
وی خاطرنشان کرد: لبنان نقش ایران در مقابله با اسرائیل و مقابله با تروریسم را به یاد خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: ولایتی، ایران و لبنان، جبران باسیل