نشست علمی مجمع جهانی تقریب با بانوان فرهیخته استان گلستان برگزار شد
تنا - استان گلستان
نشست علمی مجمع جهانی تقریب با حضور خانم دکتر عفت شریعتی مدیر کل امور بانوان این مجمع و بانوان فرهیخته استان گلستان در روستای رضا آباد برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب: 281247
 
به گزارش خبرگزاری تقریب از گلستان، مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب در این نشست با اشاره به اهداف تاسیس این مجمع، اظهار کرد: این نهاد غیر دولتی و فرهنگی در سال 69 بنا به دستور مقام معظم رهبری در راستای تقویت مشترکات اسلامی و ایجاد وحدت و همدلی بین امت اسلامی تشکیل شده است.

«عفت شریعتی» افزود: آیت الله بروجردی و شیخ محمد شلتوت رئیس الازهر مصر از طلایه داران عرصه تقریب بین مذاهب اسلامی هستند که زحمات فراوانی در تحقق وحدت بین امت اسلامی کشیدند.

به گفته وی؛ در دوران انقلاب اسلامی نیز امام خمینی(ره) و بعد از ایشان مقام معظم رهبری ادامه دهندگان مسیر تقریب و انسجام اسلامی بودند.

مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ایران را پرچمدار وحدت در جهان اسلام دانست و گفت: این امر به جهت رهبری داهیانه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بوده است.

وی، ادامه داد: متاسفانه اکثر کشورهای اسلامی امروز زیر چکمه های دشمنان
مسلمین با تمسک به اشتراکات فراوان خدای واحد، قبله واحد، کتاب واحد و پیامبر واحد، می توانند در کنار همدیگر با صلح و صفا و مهربانی زندگی کنند و دشمنان و گروه های تکفیری با مشاهده وحدت امت اسلامی هیچ کاری نمی توانند علیه اسلام و مسلمین انجام دهند
و بدخواهان در حال له شدن هستند.

به گفته وی؛ مسلمین با تمسک به اشتراکات فراوان خدای واحد، قبله واحد، کتاب واحد و پیامبر واحد، می توانند در کنار همدیگر با صلح و صفا و مهربانی زندگی کنند و دشمنان و گروه های تکفیری با مشاهده وحدت امت اسلامی هیچ کاری نمی توانند علیه اسلام و مسلمین انجام دهند.

مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب با اذعان بر اینکه حضرت فاطمه (س) سرمایه معنوی برای جامعه بشری است، تصریح کرد: آن بزرگوار بهترین زن برای شوهر، بهترین مادر برای فرزندان، بهترین الگو برای زنان مسلمان و ام ابیها (مادر پدر) برای رسول الله (ص) بودند.

وی، افزود: حضرت زهرا مادر دستاوردها و تعالیم حیات بخش پدرش و پشتیبان و یاور او بود.

به گفته وی؛ آن بانوی بزرگوار با آنکه بیش از 18 سال در این دنیا زندگی نکرد؛ ولی تاثیر گذاری فراوانی در جهان هستی گذاشت.

شریعتی با بیان اینکه زندگی سعادتمندانه نیازمند عملکرد مومنانه و بر اساس تقوی است، ابراز کرد: در زندگی روزمره رابطه عمل و عکس العمل بسیار برای انسان تعیین کننده و قوی است.

وی، ادامه داد: از کوچکترین تا بزرگترین اعمالی که انسان انجام می دهد می تواند در رسیدن به سعادت و خوشبختی موثر باشد.

به گفته وی؛ وظیفه انسان زمینی بسیار خطیر است؛ زیرا عملکرد خوب و بدش صد در صد به خودش بر می گردد.

مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با یادآوری اینکه زنان ایران اسلامی می توانند برای همه جهان اسلام الگوی تمام عیاری باشند، گفت: در جمهوری اسلامی به برکت خون شهدای گرانقدر، زحمات امام راحل و رهبر معظم انقلاب این امر می تواند به خوبی تحقق یابد.

وی، افزود: زنان ایرانی با رعایت حجاب و عفاف و الگو گرفتن از بزرگان اسلام از جمله فاطمه زهرا می توانند آئینه تمام نمای زندگی انسانیت باشند.

به گفته وی؛ اگر در رفتار و اخلاق ما نقص و قصوری وجود دارد بدانید که حق مطلب را ادا نکرده ایم و نیازمند تاسی بیشتر به بزرگان دین هستیم.

گفتنی است؛ در پایان این نشست از بانوان فرهیخته اهل سنت و اهل تشیع استان گلستان با حضور مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب تقدیر به عمل آمد.
Share/Save/Bookmark