ممنوعیت انتخاب نام های اسلامی در سین‌کیانگ چین
با ادامه سرکوب مسلمانان در چین، ممنوعیت انتخاب نام های اسلامی برای کودکان نیز به ممنوعیت های دیگر از جمله ممنوعیت حجاب زنان مسلمان افزوده شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 266379
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، روزنامه گاردین نوشت: انتخاب نام های اسلامی برای کودکان مسلمان منطقه سین‌کیانگ در غرب چین، سبب می‌شود که این کودکان از تحصیل و امکانات دولتی محروم شوند.
 
مقامات منطقه سین‌کیانگ -که نیمی از جمعیت ۲۳ میلیون نفری مسلمانان چین در آنجا زندگی می کنند- در ادامه سرکوب مسلمانان، فهرستی از اسامی را منتشر کردند که انتخاب آن‌ها برای کودکان مسلمان ممنوع اعلام شده است.
 
نام هایی مانند اسلام، قرآن، مکه و .. از جمله اسامی ممنوع شده هستند و کسانی که چنین نام‌هایی داشته باشند از سوی مقامات کمونیست از ثبت هویت و مجوز لازم برای استفاده از امکانات اجتماعی، درمانی و تحصیل محروم می‌شوند.
 
مقامات سین‌کیانگ با اعلام اینکه این اسامی افراط‌گرایانه هستند، آن‌ها را ممنوع کرده‌اند.
 
لیست کامل این اسامی هنوز منتشر نشده و مشخص نیست که یک اسم مذهبی از دیدگاه مقامات سین‌کیانگ چه ویژگی هایی باید داشته باشد.
 
دولت چین با متهم کردن اقلیت مسلمان اویغور ساکن در منطقه سین‌کیانگ به خشونت‌گرایی، آنان را هدف سرکوب و محدودیت‌های شدید قرار می‌دهد.
 
ممنوعیت حجاب، ممنوعیت داشتن محاسن، ممنوعیت روزه‌داری برای کارکنان دولتی، ممنوعیت آموزش قرآن و ... از جمله تبعیض‌هایی است که علیه مسلمانان چینی این منطقه اعمال می‌شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا
کلمات کليدی: سین کیانگ، چین، مسلمانان، اویغور