انتفاضه قدس فرصتی برای تحکیم وحدت فلسطینیان است
حماس تاکید کرد که انتفاضه قدس، فرصتی برای تحکیم و تقویت وحدت ملت فلسطین و حمایت از اهداف و آرمان انتفاضه است و ما هرگز از یک وجب خاک بیت المقدس و مقدسات آن کوتاه نمی آییم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب: 214807
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، جنبش حماس امروز دوشنبه به مناسبت بیست و هشتمین سالروز تاسیس این جنبش در بیانیه ای اعلام کرد که بیت المقدس در آستانه آزادی از چنگال اشغالگران صهیونیست قرار دارد.

حماس در این بیانیه ضمن تاکید بر نقش محوری خود در برنامه رهاسازی فلسطین، آورده است: این جنبش موجب احیای اعتبار مقاومت شد.

در این بیانیه می خوانیم: فلسطین از دریای مدیترانه تا رود اردن سرزمین عربی اسلامی است و هرگز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسیم، سرزمین فلسطین و بهره گیری از منابع آن، حق تمامی فلسطینیان در سراسر جهان  و  حق بازگشت آوارگان فلسطینی یک حق مقدس است.   

در بیانیه حماس آمده است: قدس جوهره منازعه با دشمن صهیونیستی است، قداست این شهر ریشه در جایگاه دینی آن در باورهای ما و همچنین خون زنان و مردان و کودکانی دارد که در راه این شهر به خاک و خون کشیده شدند؛ ما هرگز از یک وجب خاک بیت المقدس و مقدسات آن کوتاه نمی آییم و چشم پوشی نخواهیم کرد.

حماس خطاب به اسرای فلسطینی اعلام کرد که ما همواره به فکر زنان و مردان قهرمان فلسطینی هستیم که در زندان های اسرائیلی در اسارت به سر می برند، این مسأله همواره فکر و ذهن ما را به خود مشغول کرده است و بسان زخمی بر روی دل های ما نشسته است.  

در این بیانیه تصریح شده است که فلسطین امانتی بر گردن هر آزاده شریف امت اسلام است، از همگان می خواهیم، در آزاد سازی آن و برچیدن سایه شوم اشغال سرزمین و مقدسات فلسطین نقش آفرینی کنند، حماس در خط مقدم رها سازان سرزمین فلسطین باقی خواهد ماند و از سلاح خود، فقط علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی استفاده خواهد کرد.  

جنبش حماس ضمن اعلام برجسته ترین دستاوردهایش از زمان شکل گیری این جنبش تاکنون، در این بیانیه آورده است: حماس بهترین رهبران و اعضای خود را در راه فلسطین تقدیم کرده است، این جنبش تحت هیچ شرایطی از اصول ملت فلسطین کوتاه نیامده است و در سایه رشادت آفرینی های فرزندان ملت فلسطین نوار غزه را از چنگال اشغالگران صهیونیست آزاد کرد.

در ادامه این بیانیه می خوانیم: حماس در جریان انتخابات شهرداری ها و پارلمان فلسطین توانست پیروزی چشمگیری را رقم بزند، این مسأله نشانگر حمایت ملت فلسطین از گزینه مقاومت است، این جنبش در جریان قرار داد مبادله اسرای فلسطینی، توانست بیش از 1000 اسیر زن و مرد فلسطینی را از زندان های اسرائیلی آزاد کند، حال آنکه اسرائیل با آزادی صدها تن از آنان مخالفت می کرد.

حماس و گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی این جنبش و آزادگان جهان در سایه پایداری و ایثارگری خود در جنگ ها و یورش های وحشیانه اشغالگران صهیونیست به نوار غزه و دیگر مناطق فلسطین ثابت کردند که قادر به ایجاد موازنه رعب و وحشت و به شکست کشاندن تمامی شیوه های محاصره و تحریم و اعتبار زدایی هستند، شیوه هایی که اسرائیل و مزدورانش آنها را به کار می گیرند.

در این بیانیه تاکید شده است که حماس هرگز در برابر توطئه ها سر تسلیم فرود نمی آورد، این جنبش در دل ملت فلسطین و انسان های شریف امت جای دارد و الهام بخش تمامی شیفتگان آزادی در سراسر جهان است و همواره بسان خاری در گلوی دشمنان خود باقی خواهد ماند.

این جنبش از تلاش های فلسطینیان ساکن کرانه باختری قدردانی کرد و ادامه داد: این فلسطینیان تابوی ترس و وحشتی که دشمن صهیونیستی آن را ایجاد کرده بود، شکستند، این فلسطینیان با اجرای عملیات های سلحشورانه، افتخارات عظیمی در تاریخ درخشان مقاومت فلسطین به یادگار گذاشتند.

حماس به فلسطینیان ساکن سرزمین های اشغالی 1948؛ به ویژه "شیخ مبارز رائد صلاح " رهبر جنبش اسلامی در این منطقه به دلیل ایستادگی سلحشورانه شان در برابر طرح های یهودی سازی و همچنین به فلسطینیان قهرمان ساکن بیت المقدس؛ به ویژه خانواده های شهدا و مجروحان و پاسداران مسجد مبارک الاقصی درود و سلام نثار کرد.

این جنبش  به ملت مبارز فلسطین در نوار غزه که در برابر محاصره ظالمانه این منطقه و تجاوزات وحشیانه اسرائیل در جریان جنگ های فرقان، حجاره السجیل، العصف الماکول و دیگر جنگ ها سینه سپر کرد و هیچ ترسی به دل راه نداد، درود فرستاد.  

حماس به تمامی آوارگان فلسطینی در اردوگاه ها و کشورهایی که در آنها به سر می برند و بهای درگیری های داخلی آن کشورها را می پردازند، سلام و درود نثار کرد و از تمامی عرب ها خواست تا به نحو احسن از این آوارگان پذیرایی کنند و با کمال احترام با آنان رفتار نمایند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مرکز اطلاع رسانی فلسطین
کلمات کليدی: حماس، انتفاضه، بیانیه، وحدت، فلسطینیان