اصابت موشک "قاهر یک" ارتش یمن به فرودگاه ابها/ شهادت 12 یمنی در تعز و صنعا
واحد موشکی ارتش یمن با یک فروند موشک قاهر یک فرودگاه ابها واقع در جنوب عربستان را هدف قرار داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 243508
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، واحد موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع "قاهر 1" را به فرودگاه منطقه ای ابها در منطقه عسیر در خاک عربستان شلیک کرد.

همزمان واحد موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن محل تجمع مزدوران سعودی در منطقه فرضه نهم در استان مأرب را با موشک هدف قرار داد.

در این حمله شماری از مزدوران سعودی کشته یا زخمی شدند و انفجارهای پی در پی و شدیدی در محل تجمع این مزدوران روی داد.

واحد موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین محل های تجمع عناصر مسلح در منطقه الصبرین در استان الجوف یمن را با موشک کاتیوشا هدف قرار دادند؛ در این حمله، تعدادی از مزدوران سعودی کشته یا زخمی شدند و یک دستگاه خودروی نظامی آنها منهدم شد.

خبر دیگر اینکه، سه شهروند یمنی در حمله هوایی جنگنده های سعودی به دانشکده نظامی و خانه های مسکونی منطقه الروضه در بخش بنی حارث شهر صنعا شهید شدند؛ در این حمله 17 نفر دیگر زخمی شدند که اکثر آنها زن و کودک بودند.

9  شهروند یمنی نیز در حمله هوایی جنگنده های سعودی به یک پارکینگ در دو راهی تعز به المخا شهید و سه نفر دیگر زخمی شدند.

 جنگنده های ارتش سعودی همچنین جنایت هولناک دیگری در منطقه الصحن استان صعده مرتکب شدند؛ در حمله جنگنده های سعودی، یک خانه منهدم و ساکنان آنها که اکثرا زن و کودک بودند، به شهادت رسیدند.

جنگنده های ارتش سعودی همچنین مناطق بخش نهم در استان صنعا را هدف قرار دادند، این جنگنده ها 45 بار نیز بخش باقم در استان صعده و بخش نجران را بمباران کردند.

هواپیماهای سعودی دوبار هم به مرکز پخش سیلندرهای گاز خانگی در استان حجه حمله کردند؛ مناطق مختلف استان صعده نیز شاهد حمله موشکی ارتش سعودی بود.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: عربستان، یمن، ابها، تعز، صنعا