​امام جمعه اهل سنت ارومیه:
طلاب و روحانیون پرچمداران دین و اندیشه هستند
تنا - استان آذربایجان غربی
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: طلاب و روحانیون به عنوان پرچمداران دین و اندیشه هستند و باید در راستای ایجاد اتحاد اسلامی گام بردارند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵
کد مطلب: 287708
 
به گزارش خبرگزاری تقریب از ارومیه، ماموستا عبدالقادر بیضاوی در شروع دوره آموزشی بصیرتی ویژه روحانیون اهل سنت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: علما و روحانیون نقش مهمی در تبلیغ دین و ترویج و نشر فرهنگ دینی در جامعه اسلامی دارند.

وی با اشاره به نقش هدايتگري علماي اسلام در برون رفت از چالش هاي پيش روي جهان اسلام، افزود: تبلیغ دین مؤثرترین مؤلفه در جهت ایجاد اتحاد و همبستگی بین مسلمانان و کم کردن معضلات و مشکلات جامعه اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه ادامه داد: علما و روحانیان موثرترین افراد در شکل گیری و هدایت جریان اسلام خواهی در جهان و پرچم داران مقابله با استکبار هستند که مبارزه آنها با نظام سلطه و استبداد، در طول اعصار مختلف خود گواهی روشن بر نقش هدایتگری علما و روحانیان در این حرکت مقدس است.

بیضاوی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری دشمنان بیدار هستند و همه آنها علیه اسلام و مسلمین بسیج شده اند تا به دین مسلمانان ضربه بزنند، اضافه کرد: وظیفه علما و دانشمندان است تا در قبال حیله و توطئه های دشمنان هوشیار باشند و اتحاد اسلامی را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه علما و روحانیون وظیفه دارند توطئه پلید زورگویان و ظالمان را تشریح و مردم را آگاه سازند، گفت: دشمن هوشمندانه درصدد ایجاد اختلاف بین ممالک اسلامی است و با استراتژی های مختلف سعی در ایجاد ناامنی در کشورهای منطقه هست که با به کارگیری اتحاد و اتفاق بین مسلمین می توان بر دشمنان فائق آمد.

بیضاوی گفت: وظیفه علما در طول تاریخ بسیار مهم بوده و با توجه به رسالت مهم و تریبونی که در اختیار دارند می توانند تحول عظیمی ایجاد کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه ضمن توصیه به طلاب برای یادگیری علوم دینی تاکید کرد: علما باید شکرگذار نعمت اتحاد وامنیت باشند و در هر جایی که هستند باید خدمت گذار مردم باشند و تمام تلاش خود را برای جمع کردن جوانان و مردم حول محور دین اسلام به کار گیرند.

دوره آموزشی بصیرتی ویژه روحانیون اهل سنت استان آذربایجان غربی به مدت دو روز در ارومیه در حال برگزاری است.
Share/Save/Bookmark