۳
 
وحدت شیعه و سنی در کلام رهبر معظم انقلاب؛
شیعه و سنی از محبت و تعامل برادرانه حراست کنند
مقام معظم رهبری درباره اهمیت و ضرورت وحدت شیعه و سنی می‌فرماید: شیعه و سنى باید خود را متعهد کنند که در راه نزدیک کردن فِرق اسلامى به یکدیگر بکوشند و از محبت و تعامل برادرانه با یکدیگر، حراست و پشتیبانى کنند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۷
کد مطلب: 150619
 
رسا نوشت؛ هفته وحدت فرصت مناسبی برای تقویت وحدت و هم‌دلی میان مسلمان است؛ دشمنان خارجی و عوامل آگاه یا ناآگاه آنان هیچ گاه این وحدت را بر‌نتافته و همواره درصدد بوده‌اند با دامن زدن به اختلافات و تفرقه‌افکنی‌ها وحدت میان مسلمانان را خدشه‌دار کنند.

نقش علمای آگاه و بصیر در هدایت افرادی که خدا، پیامبر، قرآن و قبله واحدی دارند به وحدت و همدلی بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

از این‌رو به بازخوانی نظرات رهبر معظم انقلاب به عنوان«ولی فقیه»، «مجتهدی بصیر» و«مرجعی آگاه» به مسائل زمان درباره مسأله وحدت میان شیعه و سنی پرداخته‌ایم.

متن زیر بخشی از بیانات ایشان در مراسم بیعت طلاب و روحانیون در سال ۱۳۶۸ است:

«اگر قرار باشد ارزش‌های اسلامى به صورت ارزش‌های قطعى در دنیا مطرح شود و دل انسان‌ها را جذب کند و بر مبناى آن در زندگى مسلمان‌ها تغییرى به وجود آید، باید وحدت بین آن‌ها حفظ شود. با شعبه شعبه شدن و دشمنى کردن و جنگ فرقه‌اى راه انداختن، امکان ندارد که مسلمین به وحدت دست یابند.

ما به فرقه‌هاى عالم اسلام نمى‌گوییم از عقاید مخصوص فرقه‌ى خود دست بکشید و عقاید فرقه‌ى دیگر را قبول کنید؛ اما به همه‌ى مسلمین مى‌گوییم در میان ما موارد مشترک، بیشتر و مهم‌تر و اساسی‌تر از موارد اختلاف است. دشمنان ما روى موارد اختلاف تکیه مى‌کنند؛ ما برعکس باید مواضع مشترک را تقویت کنیم و نگذاریم دشمن بهانه به دست آورد و با تفرق ما، نقطه‌ى فشار روى پیکر امت اسلامى را پیدا کند.

خوشبختانه در ایران این مسایل را حل کرده‌ایم. بسیارى از برادران ما در نقاط مختلف عالم اسلام نیز این موارد را یا حل کرده‌اند و یا به حل آن نزدیک شده‌اند؛ اما دشمن از دیرگاه دست‌بردار نبوده است. از نزدیک به دویست سال پیش - هنگامى که استعمار وارد کشورهاى اسلامى شد - تا امروز، روى قضیه‌ى اختلاف بین فرقه‌هاى مسلمین کار کردند؛ ما باید خیلى مواظب باشیم. شیعه و سنى باید خود را متعهد کنند که در راه نزدیک کردن فِرق اسلامى به یکدیگر بکوشند و از محبت و تعامل برادرانه با یکدیگر، حراست و پشتیبانى کنند».
Share/Save/Bookmark


شیعه ی امیرالمومنین
۱۳۹۲-۱۱-۱۱ ۱۴:۲۴:۱۵
آخه سنی ها مگه همونایی نبودن که حضرت علی رو20 سال خونه نشین کردن....شیعه که باسنی برادر نمیشود. (69990)
 
سلام
Russian Federation
۱۳۹۳-۰۱-۳۱ ۱۸:۳۴:۰۱
نخیر دیگه نشد داشی جون این طور همکه شما میفرمائید نیست آنزمان که نبودن اینها پیران آنها هستند این ربطی به اینها که ندارد
افتاد
ورش دار که نشکنه (70073)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۵۰:۵۲
ما در داخل ثابت کردیم که میشود بیاییم اختلافات را برای خدا کنار بگذاریم (70058)