اعلام برائت مقامات کویتی از دخالت در مسائل داخلی ایران
معاون وزیر خارجه کویت با محکوم کردن مراسمی که علیه حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در کویت برگزار شد، اعلام کرد که دولت کویت بر اصل احترام به حق حاکمیت کشورها و عدم دخالت در مسائل داخلی آنها تاکید دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 231619
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "خالد سلیمان الجارالله" معاون وزیر خارجه کویت دیروز در حاشیه مراسم افتتاح سفارت جزایر کومور، در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره برگزاری مراسم ضد ایرانی درکویت اعلام کرد: دولت کویت برگزاری مراسمی که در آن به مساله اهواز اشاره شد، را محکوم و مردود می شمارد.
 
جارالله درباره احضار کاردار کویت در ایران افزود: این موضوع را با کمال تاسف پیگیری کردیم و بر پایبندی کویت به مبانی سیاسی و احترام به حق حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها و همچنین پایبندی به حسن همجواری تاکید می کنیم.
 
معاون وزیر خارجه کویت در ادامه تصریح کرد: منطقی و معقول نیست که کویت به دخالت در مسائل داخلی جمهوری اسلامی ایران متهم شود و موضع کویت در این زمینه روشن است.

وی مدعی شد این مراسم گردهمایی نبود و در چارچوب گردهمایی رسانه ای عربی برگزار نشد، بلکه یک مراسم اجتماعی بود که فردی آن را با حضور خبرنگاران برگزار کرده بود و ما هیچ اطلاع و ارتباطی با آن نداشتیم، لذا برگزاری چنین مراسمی را مردود می دانیم و هرگونه مطلبی علیه دوستانمان در ایران را غیر قابل قبول می شماریم.
 
جارالله تأکید کرد: کویت به دوستان ایرانی اطلاع داد و برداشت ما این است که طرف ایرانی این موضوع را درک کرده است.
 
درمراسمی که فروردین 95 در کویت برگزار شد، عبدالله النفیسی، استاد علوم سیاسی و از سیاستمداران سرشناس کویتی، با مقایسه ایران و رژیم اسرائیل مدعی شد که ایران، اهواز را با دارا بودن منابع انرژی فراوان، به  اشغال خود درآورده است.  وی با اهانت به جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که ایران منبع تنش در شبه جزیره عربی است و همانند اسرائیل، راهبرد ناهمگون اتخاذ کرده است!
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: الجار الله، کویت، اهواز، ایران