ممانعت آل خلیفه از برگزاری نماز جمعه برای سی و سومین هفته پیاپی/ نیروهای امنیتی بحرین تظاهرات مردمی را سرکوب کردند
برای سی و سومین هفته متوالی، عناصر مزدور آل خلیفه با محاصره منطقه الدراز مانع برگزاری نماز جمعه در مسجد امام صادق (ع) شدند و نمازگزاران به ناچار نماز را به صورت فرادا به جا آوردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 261788
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، این سی و سومین هفته متوالی از زمان سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین (در روز 31 خرداد سال جاری) است که نظامیان آل خلیفه از برگزاری نمازجمعه در منطقه الدراز جلوگیری می‌کنند.
 
در همین حال، ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در تویتر خود، این اقدام را در ادامه ظلم و ستم فرقه ای کینه توزانه برشمرد که رژیم آل خلیفه علیه بافت اصلی ساختار جمعیتی مردم بحرین مرتکب می شود.
 
از سوی دیگر، دهها شهروند بحرینی پس از اقامه نماز جمعه به صورت فرادا، در اعتراض به اقدام رژیم بحرین در مرکز الدراز تظاهرات کردند و با بزرگداشت مقام آیت الله شیخ عیسی قاسم، شعارهای انقلابی و در مخالفت با ظلم و ستم مذهبی و فرقه ای سردادند.
 
نیروهای امنیتی بحرین تظاهرات مردمی را سرکوب کردند
 
مردم بحرین جمعه‌شب نیز به نشانه حمایت از زنان بازداشت شده و بدرفتاری با زندانیان در زندان مرکزی «جو» تظاهرات کردند.
ساکنان شهرک ستره با برگزاری تظاهراتی بازداشت زنان را محکوم کرده و بر پایداری خود برای ادامه حرکت‌های انقلابی تأکید کردند.
 
نیروهای امنیتی بحرین نیز به تظاهرکنندگان حمله کرده و به سمت آنها گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای شلیک کردند.
 
در شهرک النویدرات و المعامیر تظاهراتی به نشانه همبستگی با زندانیان در زندان «جو» برگزار شد.
 
شبکه 14 فوریه گزارش داد که ساکنان شهرک «شهرکان» و عذاری نیز به نشانه همبستگی با شیخ القشمعی تظاهرات کرده و بر استمرار حرکت‌های انقلابی تا پیروزی تأکید کردند.
 
جوانان انقلابی در شهرک المقشع نیز با آتش زدن لاستیک‌ خودروها خیابان را مسدود کردند.
 
در جدحفص نیز مردم با برگزاری تظاهراتی در حالیکه تصاویر چهره‌های انقلابی و زندانیان سیاسی را در دست داشتند خواستار آزادی این زندانیان شدند.
 
Share/Save/Bookmark