//سفرنامه اربعین//(1)
اربعین، جوشش مودت امت اسلامی
تنا - اختصاصی
یکی از مهم ترین محورهای وحدت اسلامی محبت به اهل بیت علیهم اسلام است. برخلاف تصور عامیانه، عشق و ارادت به خاندان رسالت اختصاصی به شیعیان ندارد؛ بلکه همه مسلمین به تصریح و تاکید آیه مودت به اهل بیت علیهم اسلام ابراز محبت و عاطفه دارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۹
کد مطلب: 292054
 
از جلوه های مهم این علاقه، تعظیم و تکریم شهدای واقعه کربلاست. هیچ اندیشمند و متفکر اسلامی در طول تاریخ جز به عظمت در مورد حسین بن علی علیه اسلام قلم نزده است. همه به تواتر و تاکید حسنین را بزرگ جوانان بهشت می دانند و او را چراغ هدایت و کشتی نجات امت می دانند.
 
از این رو حسین و هر چه متعلق به اوست و نامی از او دارد مورد توجه و مراجعه است. اهل سنت مصر عاشقانه به راس الحسین علیه‌السلام می روند و مسلمانان سنی و شیعه ترکیه سوگمندانه در رثای او عزاداری می کنند.
 
یکی از مهم ترین جلوات این شور و شعور حسینی، مراسم اربعین هست. حسین تنها کسی در عالم است که بعد از هزار و چهارصد سال از شهادتش هر ساله مراسم چهلم برایش می گیرند و محبینش از هر مذهب و آیین ، هم نوا با خواهر محزونش و خاندان داغدیده اش، با پای پیاده به مقتل او می روند.
 
امسال هم این توفیق نصیب این کمترین شده، و تلاش خواهم کرد یافته های این سفر معنوی، به همراه برخی نکات تاریخی و تصاویر را در اختیار مخاطبان فرهیخته قرار دهم.
 
به قلم: دکتر محمد مهدی اسماعیلی...معاون خبر خبرگزاری تقریب
 
Share/Save/Bookmark