ساخت دیوار حائل در مرز مصر با غزه به پایان رسید/ بازداشت چندین تکفیری در نوار غزه
قائم‌مقام وزارت امور داخلی غزه از پایان ساخت دیوار حائل در مرز با مصر خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب: 287375
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، " توفیق ابونعیم" قائم‌مقام وزارت امور داخلی غزه اعلام کرد که ساخت دیوار حائل در مرز با نوار غزه به پایان رسیده است.

ابونعیم در گفت‌وگو با روزنامه «الیوم‌السابع» گفت:کار قرار دادن سیم‌های خاردار، دوربین‌های مراقبت و اتاق‌های کنترل از راه دور آنها در این منطقه تمام شد و مقدماتی برای برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در مرزهای مصری- فلسطینی در جریان است تا کارهای انجام شده از سوی دستگاه‌های امنیتی برای تأمین مرزها با مصر به صورت کامل شرح داده شود.

مصر سه سال پیش، صدها تونل زیر زمینی در مرزهای خود با غزه را منهدم کرد و ساخت این دیوار نیز از جمله نتایج سفر هیأت امنیتی فلسطین به مصر است.

خبر دیگر اینکه، دستگاه امنیت داخلی حماس اعلام کرد: 4 عنصر تکفیری را در ساعات اولیه بامداد امروز (شنبه) در رفح واقع در جنوب نوار غزه، بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، این 4 نفر در یکی از ایست‌های بازرسی رفح بازداشت شده‌اند و در بین آنها یک سرکرده مهم هم وجود دارد.

سخنگوی وزارت امور داخلی غزه اعلام کرد: یکی از بازداشت‌شدگان به نام «نور عیسی» مدتی است که تحت تعقیب قرار دارد و  رویکرد تکفیری را در نوار غزه تبلیغ می‌کرده است؛ وی حدود یک سال است که از لیبی به نوار غزه بازگشته است.


 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: دیوار حائل، مصر، غزه، بازداشت، تکفیری