محمد علی الحوثی:
ورود نظامیان آمریکایی به یمن سرآغاز توطئه ای بزرگ است
عضو ارشد جنبش انصارالله یمن به ورود نظامیان آمریکا به این کشور واکنش نشان داد و خواستار هوشیاری در مقابل تحرکات واشنگتن شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 230827
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "محمد علی الحوثی" رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، گفت: آنچه که امروز آمریکا انجام می دهد، از هیچ طرفی پذیرفته نیست و باید با آن مقابله کرد.

وی افزود: سعودی ها امروز مناطق مهمی از سرزمین و وطن ما را اشغال کرده اند و آزادگان، ارتش، نیروهای امنیتی و کمیته های مردمی باید با اشغالگران مقابله کنند.

محمد الحوثی در ادامه تصریح کرد: توطئه بزرگی که علیه یمن و مردم آن طرح ریزی شده بود، امروز برای همگان مشخص شده است؛ زیرا پس از پایان مرحله دشمنی و کشتار، نوبت به اشغال می رسد و نظامیان آمریکایی به سواحل و شهرهای یمن وارد می شوند.

وی خاطرنشان کرد: نظامیان آمریکایی به برخی از پایگاه های نظامی یمن وارد می شوند که این اقدام یکی از مراحل توطئه بزرگی است که آمریکا برای آن برنامه ریزی کرده است، آن را هدایت می کند و به دشمنی خود علیه مردم ما ادامه می دهد.

عضو جنبش انصارالله در ادامه با اشاره به تاثیر منفی و ویرانگر حضور آمریکا در هر کشوری، گفت: هنگامی که آمریکا در هر کشوری قدم بگذارد، اقداماتی از جمله خرابی، کشتار، انفجار، بمب گذاری و تحریک عناصر تروریستی را در آن کشور انجام می دهد تا آن را نابود کند؛ همانند آنچه در عراق صورت داد.

وی در همین زمینه افزود: ما باید در برابر این مسأله هوشیاری و بیدار باشیم و همه مردم کشور به ویژه نیروهای امنیتی باید مسئولیت خود را در قبال کشور بر عهده گیرند.

محمد الحوثی تأکید کرد: ورود نظامیان آمریکایی به پایگاه هوایی العند و دیگر مناطق نشانه قصد واقعی آنها در مورد یمن است و همگان باید در برابر آن هوشیار و آماده مقابله باشند.

بیش از ۲۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا شنبه گذشته همزمان با ورود ناو هواپیمابر "روزولت"و ۶ کشتی جنگی به خلیج عدن، با خودروها و تجهیزات نظامی خود وارد شهر المکلا در جنوب یمن شدند.

جمعه گذشته نیز ۱۵ بالگرد آمریکایی از نوع آپاچی و ۵ بالگرد بلاک هوک به بهانه مبارزه با القاعده وارد پایگاه هوایی العند شده بودند و در پی آن، مقاديری سلاح و مهمات از اين پايگاه به استان الضالع در شرق استان تعز منتقل شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر
کلمات کليدی: الحوثی ، یمن ، نظامیان آمریکا ، توطئه