​دوره آموزشی اسلام و مسيحيت در زيمبابوه به پایان رسید
آیین اختتامیه دوره آموزشی مشترک اسلام و مسیحیت به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه و با حضور دانشجویان مسلمان و مسیحی و شخصیت های فرهنگی ایران و زیمبابوه برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
کد مطلب: 279319
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آيين اختتاميه دوره آموزشی مشترک اسلام و مسیحیت با حضور معاون وزير آموزش و پرورش زيمبابوه، محسن شجاع‌خانی، رايزن فرهنگی كشورمان در زيمبابوه، حجت‌الاسلام علي مهدوي، استاد اعزامی از سوي مركز بين‌المللی تبليغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حجت‌الاسلام مختاريان، استاد اعزامی از سوي مؤسسه بين‌المللي مطالعات اسلامي قم، برگزار شد.
 
معاون وزير آموزش و پرورش زيمبابوه در سخنانی از برگزاری کلاس‌ها در محیطی کاملاً آموزشی و به دور از مناظره و تحقیر دیگر ادیان، قدرداني و تأکید کرد: در حال حاضر جمعیت مسلمانان در کشور زیمبابوه رو به رشد است و برای پرهیز از شکل گرفتن گروه‌های افراطی و جنگ‌های بین مذهبی در تمام شهرهای زیمبابوه و نه فقط حراره، نیازمند برگزاری چنین دوره‌هایی هستيم.
 
در پايان این مراسم يك نسخه از كتاب «گفت‌وگوهای دينی در زيمبابوه» كه به همت رايزنی فرهنگی كشورمان ويراستاری و منتشر شده است، به معاون وزير آموزش و پرورش زيمبابوه اهدا و سپس گواهينامه‌های پايان‌دوره به شركت‌كنندگان اعطا شد.
 
دوره آموزشی مشترك اسلام و مسيحيت با شركت بيش از 50 دانشجوي مسلمان و مسيحی، به همت رايزنی فرهنگی ايران و با همكاری كشيشان مسيحی و اساتيد دانشگاهی زيمبابوه، برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
کلمات کليدی: زیمبابوه، اسلام، مسیحیت، دوره آموزشی