نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:
اختلاف های جزئی باعث به فراموشی سپردن مشترکات بزرگ دین نشود
آیت الله علما، سه شنبه، در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مدیران و اساتید مدارس علوم دینی اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: دشمنان اسلام كه همواره از انسانيت به دور هستند، فهميده اند كه بالاتريي قدرتها و ارزشهاي انساني در اسلام نهفته است و با درك اين موضوع همواره درصدد ايجاد مانع براي توسعه و آسيب رساندن به اسلام هستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۹ ساعت ۰۲:۱۴
کد مطلب: 35858
 
اختلاف های جزئی باعث به فراموشی سپردن مشترکات بزرگ دین نشود
خبرگزاری تقریب (تنا):

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: امروز با توجه به پيشرفت رسانه ها و علوم ارتباطات در دنيا، در مدارس ديني نيز بايد تحولي ايجاد شود كه بتوان به همه شبهات و سوال هاي وارده در خصوص اسلام جوابگو باشند و قطعا حركت با همان روشهاي سنتي توان مقابله با عصر رسانه ها را ندارند. 

علما به وضعیت آموزشی در مدارس علوم دینی اهل سنت اشاره کرده و گفت: در اين مدارس اساتيد زحمت كش و صبوري وجود دارد كه سالهاست براي تربيت طلبه هاي اهل سنت زحمت مي كشند، اما متاسفانه اين مدارس به طور منظم فعاليت نمي كنند و به همين منظور است كه بايستي با سامان دادن به اين امور زمينه جذب شاگردان بيشتري را در اين مدارس فراهم آورد. 

وی سخنان خود را اینگونه ادامه داد:  فقه شافعي يك مبناي مناسب براي تربيت طلاب جوان اهل سنت است. اگر طلبه‌ها و مدارس علوم ديني بر مبناي فقه امام شافعي تربيت و اداره شوند، انحراف و خطري بروز نخواهد كرد. 

آیت الله علما همه مسلمانان اعم از شيعه و سني را به محافظت از كلمه لا اله الا الله و محمد رسول الله فراخوانده و تصریح کرد: مسلمانان اجازه ندهند که به واسطه اختلاف هاي جزيي، مشتركات بزرگ دين فراموش شود و جايي براي رخنه دسيسه ها و شبهات در دين اسلام به وجود آيد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ها
کلمات کليدی: طلاب، سنی، علما، کرمانشاه، شافعی