کشف 3 گور جمعی در الانبار/داعش در غرب موصل به تله افتاده است
فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق روز گذشته اعلام کرد که تروریست های داعش در بخش غربی موصل به دام افتاده اند و چاره ای جز تسلیم یا مرگ ندارند و همزمان مقام های محلی در الانبار از کشف 3 گور جمعی در این استان خبر دادند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب: 267907
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "سپهبد ستاد عبدالغنی الاسدی" فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم در گفت و گو با السومریه نیوز گفت: تروریست های داعش در بخش غربی موصل در یک باریکه به دام افتاده اند و انتخاب دیگر جز مرگ یا بالا بردن پرچم های سفید ندارند.

وی تأکید کرد که اهداف نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم، طی چهارشنبه شب تا روز پنجشنبه در عملیات بخش غربی به طور کامل تأمین شده است و محله الاصلاح الزراعی را که یک دسترسی به چندین جهت را مقدور می سازد، به کنترل در آوردند.

الاسدی با بیان اینکه 70 درصد کار پاکسازی این محله کامل شده است، گفت: یک دلیل اینکه تا ساعات آینده عملیات را کند کرده ایم، مسأله جابجایی تعداد زیادی از خانواده هایی است که تلاش می کنیم آنها را به مناطق امن منتقل کنیم.

این فرمانده ارشد عراقی در عین حال از مقاومت وحشیانه داعش در باقی مانده مناطق بخش غربی موصل روایت کرد و گفت: فقط در روز چهارشنبه 13 خودروی بمب گذاری شده این گروه تروریستی را منفجر کرده ایم.

در همین حال "عمار النوری"مدیر مؤسسه شهدای الانبار از کشف 3 گور جمعی در این استان خبر داد که قربانیان مدفون در آن طی سال های 2014 و 2015 توسط داعش اعدام شده اند؛ وی گفت: داعش در این گورها افراد غیر نظامی و نیز افراد منتسب به نیروهای امنیتی را دفن کرده است.

یکی از گورها در جزیره الکرمه در شرق فلوجه، دیگری در منطقه الازرکیه در شمال غرب فلوجه و سومی در مرکز شهر الرمادی مرکز استان الانبار واقع است.

این مقام محلی ابراز امیدواری کرد که کمیته های مسؤول از بغداد هرچه سریعتر برای گشودن این مقبره های جمعی قربانیان، عازم این استان شوند.

در این گزارش به تعداد احتمالی اجسادی که در این گورهای دسته جمعی دفن شده اند، اشاره نشده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: گور دسته جمعی، عراق، الانبار، داعش، موصل