تدریس دین اسلام در مؤسسات آلمان برای تربیت مبلغ
دانشگاه "هومبولت" در برلین پایتخت آلمان اعلام کرد که قصد دارد تا برای تربیت مبلغان برای مساجد و معلمان دینی اسلامی برای مدارس، واحد درسی را با عنوان دین اسلام در مؤسسات مطالعات اسلامی وابسته به این دانشگاه تدریس کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲
کد مطلب: 264063
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دانشگاه "هومبولت" در برلین پایتخت آلمان اعلام کرد که قصد دارد تا برای تربیت مبلغان برای مساجد و معلمان دینی اسلامی برای مدارس، واحد درسی را با عنوان دین اسلام در مؤسسات مطالعات اسلامی وابسته به این دانشگاه تدریس کند.

مسؤولین این دانشگاه که در سال 1810 میلادی تأسیس شده، گفتند: انتظار می رود که گروه اول کارآموزان در این مؤسسه بعد از سال 2021 میلادی فارغ التحصیل شوند.

مورخ "میشائیل بورجولته" یکی از مسؤولین تأسیس مؤسسه مطالعات اسلامی وابسته به این دانشگاه گفت: این گروه با مشارکت انجمن ها و نهاد های اسلامی، اقدام به آموزش آکادمیک خواهد کرد.

شایان ذکر است که پنج مؤسسه دیگر در آلمان واحد درسی دین اسلام را تدریس می کنند که "زابینه کونست" رئیس این دانشگاه گفت: این مؤسسات پنجگانه تجربیات مثبتی را کسب کرده اند.  

میشائیل مولر شهردار ایالت برلین تصریح کرد: ساخت این مؤسسه، اولویت مهم این ایالت است و دولت 13 میلیون یورو برای ساخت این مؤسسه تا سال 2020 سرمایه گزاری کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : حوزه
کلمات کليدی: تدریس، مؤسسات آلمان، مبلغ، دین اسلام