سیدعمار حکیم:
ایران تنها کشوری است که بدون چشمداشت از مردم عراق حمایت می کند
رئیس مجلس اعلای عراق اعلام کرد: ایران تنها کشوری است که با صداقت و بدون چشم‌داشت در طول سال‌های بعد از سقوط صدام و به خصوص در مبارزه با دشمنان عراق از ملت و دولت عراق، حمایت کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 226236
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آقای "عباس خامه‌یار" معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به کشور عراق سفر کرده است، روز گذشته  با "سید عمار حکیم" رئیس مجلس اعلای عراق در شهر بغداد، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که حجت‌الاسلام "غلامرضا اباذري" رایزن فرهنگی کشورمان در عراق نیز حضور داشت، عباس خامه‌یار با قدردانی از خاندان بزرگ حکیم و خدمات بی ‌شمار اين خاندان به اسلام و عراق، کثرت شهدای این خاندان را گواه گفتار خود دانست.

وي با تبیین وضعیت حساس عراق در مقطع کنونی، انسجام ملی و وحدت همه اقشار و طوایف عراق را امری ضروری ارزیابی کرد و وحدت و اجتناب از سهم‌خواهی حزبی و تلاش برای جلب منافع گروهی در قبال مصالح ملی را مؤثرترین ابزار در مقابله با تهدیدات خارجی و داخلی دانست.

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنين روابط خوب فرهنگی بین ایران و عراق را نشانه دوستی دو کشور توصیف و برگسترش آن تأکید و از همکاری‌های سید عمارحکیم با رایزنی فرهنگی ايران در عراق، قدرداني کرد.

سید عمار حکیم هم در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که با صداقت و بدون چشم‌داشت در طول سال‌های بعد از سقوط صدام و به خصوص در مبارزه با دشمنان عراق به ویژه داعش، از ملت و دولت عراق حمایت و پشتیبانی كرده و در کنار مردم عراق بوده است.

وي بر ضرورت تحکیم وحدت در عراق، به برخی از پیشرفت‌ها و کارهای انجام شده برای مردم عراق پس از سقوط رژیم بعث اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان عراق سعی می‌کنند، فعالیت‌های انجام شده را کم‌ رنگ جلوه دهند تا دولت عراق را به چالش بکشند.

سيد عمار حكيم در ادامه سخنان خود با قدردانی از فعالیت‌های گسترده رایزنی فرهنگی ايران در عراق، بر توسعه همکاری‌های دوجانبه تأکید كرد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: عمار حکیم، خامه یار، ایران، عراق، حمایت