​تهدید انصارالله به انجام عملیات نظامی گسترده علیه ائتلاف متجاوز عربی
جنبش انصارالله یمن تهدید کرد که به همراه نیروهای حامی خود عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه نیروهای ائتلاف عربی تحت امر عربستان به راه خواهد انداخت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب: 279247
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، عزیز راشد، معاون سخنگوی ارتش یمن که وابسته به انصارالله است، چند ساعت پس از اعلام حمله به ناو ائتلاف عربی در بندر المخا در جنوب غرب یمن، از عملیات نظامی گسترده انصار الله علیه ائتلاف متجاوز تحت رهبری عربستان خبر داد.
 
راشد تصریح کرد: در این عملیات، کشتی جنگی نیروهای متجاوز به صورت دقیق هدف قرار گرفت.
 
وی خاطرنشان کرد: عملیات نظامی بسیار گسترده خواهد بود و از لحاظ اقتصادی و نظامی برای نیروهای متجاوز دردآور خواهد بود.
 
این مقام یمنی تصریح کرد: عملیات نظامی میدانی، دریایی و موشکی، متجاوزان را در عمق عربستان هدف قرار خواهد داد.
 
معاون سخنگوی ارتش یمن خاطرنشان کرد: این ارتش و کمیته‌های مردمی هستند که عملیات نظامی دریایی، زمینی یا موشکی را تحت کنترل دارند.
 
وی تاکید کرد: عملیات نظامی تنها پس از جمع آوری داده‌های نظامی و اطلاعاتی و اقدامات راداری دقیق صورت می‌گیرد که کشورهای متجاوز نمی‌توانند آن را رهگیری کنند.
 
از سوی دیگر، سامانه پدافند هوایی ائتلاف عربی تحت امر عربستان مدعی شد که یک موشک بالستیک را که از سوی نیروهای یمنی به سمت شهر المخا در غرب استان تعز در جنوب غرب یمن شلیک شده بود، رهگیری کرده و این رخداد تلفات جانی یا مالی به دنبال نداشت.
 
همزمان، منابع نظامی ادعا کردند که نیروهای ائتلاف عربی یک قایق بمب گذاری شده را که برای هدف قرار دادن بندر المخا آماده شده بود، شناسایی و آن را منفجر کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: انصار الله، یمن، عربستان، عملیات