ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته العبادی به اربیل برای استرداد افراد تحت پیگرد
نخست‌وزیرعراق تهدید کرد که در صورت عدم پایبندی اربیل به تحویل شخصیت‌هایی که حکم قضایی علیه آن‌ها صادر شده، یگان امنیتی ویژه‌ای را برای بازداشت آن‌ها به اقلیم کردستان خواهد فرستاد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 291991
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،روزنامه عربستانی عکاظ اعلام کرد: بغداد ۷۲ ساعت به اربیل مهلت داده تا افرادی را که حکم قضایی علیه آن‌ها صادر شده تحویل دهد.

این روزنامه عربستانی مدعی شد، حیدر العبادی، نخست‌وزیرعراق تهدید کرده که در صورت عدم پایبندی اربیل به مهلت تعیین شده، یگان امنیتی ویژه‌ای را برای بازداشت این افراد به اقلیم کردستان خواهد فرستاد.

گفتنی است، روز جمعه العبادی لیست رسمی را از متهمان و افرادی که حکم قضایی علیه آن‌ها صادر شده برای اقلیم کردستان فرستاد و اعلام کرد که هرگونه تأخیر یا تعلل ورزیدن در تحویل این افراد به دولت فدرال این حق را خواهد داد تا به زور آن‌ها را بازداشت کند.

کمیسیون امنیت پارلمان عراق پیشتر اعلام کرده بود که دولت فدرال عراق تصمیم دارد جنایتکاران و کسانی را که احکام قضایی علیه آن‌ها صادر شده و در کردستان حضور دارند، بازگرداند.

این کمیسیون اعلام کرده بود که صدها نفر از کسانی که حکم قضایی علیه آن‌ها صادر شده بود، به کردستان فرار کرده‌اند و از آن به عنوان پناهگاه و منبری علیه دولت فدرال استفاده می‌کنند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: العبادی، عراق، نخست وزیر، اربیل، استرداد، تحت پیگرد