انتقال تروریست های داعش از سوریه به عراق برای مقابله با آزادسازی موصل
یک روزنامه فرانسوی از انتقال تروریست های خارجی داعش از سوریه به عراق برای مقابله با عملیات آزادسازی موصل خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: 248890
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، روزنامه فرانسوی «لو پاریزین» در گزارشی نوشت: صدها تروریست خارجی درروزهای اخیر ازسوریه به عراق رفته اند تا درمقابل عملیات آزادسازی شهر «موصل» مقاومت کنند.
 
این روزنامه فرانسوی به نقل از نزدیکان «ژان ایو لو دریان» وزیر دفاع فرانسه، نوشت: این امکان مطرح است که داعش تلاش کند تا جای ممکن مقاومت کند.
 
تشکیلات اطلاعاتی غربی شمار نیروهای گروه تررویستی داعش در شهر موصل را پنج تا شش هزار نفر برآورد می کنند که گفته می شود حدود 250 نفر از آنان فرانسوی هستند. این تعداد زنان و کودکان فرانسوی را نیز شامل می شود.
 
وزیران دفاع اتئلاف موسوم به ائتلاف بین المللی علیه داعش، امروز (سه شنبه) درپاریس تشکیل جلسه می دهند و مساله بازپس‌گیری موصل موضوع اصلی تبادل نظر در جلسه امروز خواهد بود.
 
همچنین دراین جلسه مساله سرنوشت تروریست های خارجی که به گروه داعش پیوسته اند و بررسی امکانات قانونی برای استرداد آن ها مطرح خواهد شد.
 
نبرد برای آزادی استان نینوا و بازپس گیری مرکز آن، شهر تاریخی موصل، واقع در 465 کیلومتری شمال بغداد، از دست گروه تکفیری - تروریستی داعش، از دوشنبه گذشته (26مهرماه) با فرمان «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق و با حرکت ده ها گردان از نیروهای پیاده ارتش ونیروهای مردمی عراق و پیشمرگه های کرد از چندین محور آغاز شد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: داعش، سوریه، عراق، موصل