امام جمعه اهل سنت خواجه نفس:
تعامل فکری مذاهب اسلامی انسجام بخش است
امام جمعه اهل سنت خواجه نفس، گفت: تعامل و گفتگوی پیروان مذاهب اسلامی انسجام بخش امت است؛ زیرا دستیابی به وجوه مشترک فکری، هماهنگی و همفکری در زمینه اندیشه، ارزش و رفتار را باعث می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 262514
 
«آخوند امان گلدی حنفی»، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب در گلستان، اظهار کرد: برقراری ارتباط و تعامل زمینه ساز همگرایی در افکار و آراء می شود که باعث آشناسازی دیگران با اندیشه ها و بنیان فکری و ارزشی خود در عین شناخت رویکردها و بنیان های ارزشی سایر مذاهب و فرهنگ ها می شود.
به گفته وی؛ گفتگو هم شناخت ما را از وجوه اشتراک بیشتر می کند و هم زمینه های افتراق را به حداقل می رساند.
مدیر حوزه علمیه اهل سنت حنفی خواجه نفس، دستیابی مذاهب اسلامی به وفاق جمعی و تلاش آنان برای وصول به اجماع نظر بر سر اصول را از برکات تعامل مذاهب ذکر کرد و گفت: پذیرش تکثر هویت های اقلیمی و تنوع های فرهنگی به تعمیق وحدت در مواضع اسلامی و تقویت عوامل پایداری همکاری و کنار گذاشتن اختلافات تفرقه افکن منجر می شود.
وی، افزود: تحقق نظام منسجم فکری و نظری و روشمند و قوت اندیشه اسلامی با همگرایی بین مذاهب ممکن می شود و مصلحان اجتماعی همیشه از این امر به نفع جوامع اسلامی بهره برده اند.
به گفته وی؛ تقویت مشارکت، تعاون، صلح، همکاری، اعتقاد گرایی اخلاق محوری، اعتماد متقابل، بردباری و خویشتن داری و پرهیز از منازعه و درگیری و برتری جویی در این راستا بسیار مهم است.
امام جماعت مسجد جامع خواجه نفس با اشاره به تبلیغات منفی دشمن در راه اسلام هراسی در دنیا، اظهار کرد: استکبار جهانی و ایادی آنها با بزرگ نمایی تهدیدات و خطرات دین اسلام علیه جهان غرب، سعی در معرفی آن به عنوان دشمن مشترک غرب و دور نگه داشتن ملل جهان از این شریعت پاک دارند.
وی، ادامه داد: امت اسلام با شناخت اینکه دشمن مشترک مسلمانان کیست و آگاهی از نقشه ها و تهدیدات آن بر وجوه مشترک تاکید و از نقاط افتراق دوری نمایند.
به گفته آخوند حنفی؛ تحکیم پایه های اصیل و محکم تاریخی، فرهنگی و مذهبی تمدن اسلامی و هم اندیشی برای خنثى سازی تبلیغات و ترفندهای دشمن از ضروریات امروز جهان اسلام است.
 
 
Share/Save/Bookmark