تقدیر خطیبان جمعه لبنان از پایداری ملت فلسطین در برابر صهیونیست ها
پایداری ملت فلسطین در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و پیروزی ارتش لبنان بر تروریست های تکفیری در عرسال، مهمترین محورهای نماز جمعه دیروز لبنان بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 277202
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، حجت الاسلام "سید علی فضل الله" امام جمعه بیروت در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد امامین حسنین(ع) برگزار شد، درباره عملیات آزادسازی عرسال از لوث تکفیری ها گفت: این عملیات با وجود سختی و پیچیدگی های فراوانی در اسرع وقت به نتیجه رسید و دستاوردهای مهمی در زمینه میدانی و ملی بدست آورد. یکی از مهمترین نتایج این عملیات نیز حمایت ملی گسترده به شمار می آید.
 
حجت الاسلام فضل الله اظهار داشت: همگان باید بدانند که تروریسم در لبنان به پایان نرسیده است و همچنان به تلاش و فعالیت نیاز داریم. همه ما باید در برابر تروریسم فاسد و مفسد متحد شویم و در برابر سیاست سرسپردگی بایستیم.
 
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه از پیروزی ملت فلسطین در مسجد الاقصی ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: فلسطینیان مقاوم توانستند دشمن صهیونیستی را عقب رانده و تصمیم این رژیم درباره دروازه های الکترونیکی و دوربین های مدار بسته را لغو کنند. ملت فلسطین الگوی جدیدی از مسؤولیت دفاع از مقدسات را به نمایش گذاشت و با حضوری گسترده در جوار مسجد الاقصی و آمادگی برای جانفشانی در راه مقدسات، صهیونیست ها را به چالش کشید.
 
حجت الاسلام "شیخ احمد قبلان" امام جمعه برج البراجنه بیروت نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد امام حسین(ع) برگزار شد، به بررسی آخرین تحولات فلسطین پرداخت و تصریح کرد: به ملت فلسطین خصوصا کسانی که سینه خود را در برابر تروریست های صهیونیستی سپر می کنند و همه آزادگانی که به حمایت از مقدسات می پردازند، درود می فرستیم.
 
وی خطاب به ملت فلسطین گفت: به مقاومت و جهاد ادامه دهید، تحت تاثیر دشمنان قرار نگیرید و با پروژه های سرسپردگی و صلح ذلت بار مبارزه کنید، چرا که قدس و مسجد الاقصی در انتظار شما قرار دارد. هیچگاه به اعراب و حکومت ها و شورای امنیت و سازمان ملل تکیه نکنید بلکه به خداوند متعال و سپس جهاد و مقاومت برای بازپس گیری حقوق و مقدسات توکل کنید.
 
 "شیخ ماهر حمود" رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت هم در خطبه های نماز جمعه مسجد قدس صیدای لبنان گفت: در قدس بار دیگر شاهد رویش قهرمانان و نمایش نسل جدید پرچمدار شکست صهیونیستی بودیم. جوانان و کهنسالان و بانوان قهرمان در این سرزمین در برابر دشمن صهیونیستی ایستادند تا به مطالبات خود دست یابند.
 
این عالم اهل تسنن همچنین از فتوای علمای قدس مبنی بر باطل بودن نماز در صورت ورود از دروازه های الکترونیکی وضع شده از سوی رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از عوامل مهم تحقق این پیروزی یاد کرد.
 
شیخ ماهر حمود درباره عملیات نظامی علیه تکفیری ها در عرسال تصریح کرد: حزب الله ما را وارد مرحله جدیدی کرده که بر اساس آن منطقه و حتی جهان را به جایگاه والاتری سوق می دهد. حزب الله شایسته تقدیر و احترام و تکریم بوده و سید حسن نصرالله نیز سزاوار اوج احترام و تقدیر و اعتماد است.
 
"شیخ عفیف نابلسی" امام جمعه صیدای لبنان نیز در خطبه های این هفته که در مجتمع حضرت زهرا(س) برگزار شد، از هجمه های صورت گرفته علیه مقاومت به شدت انتقاد کرد و گفت: وفاداری ایجاب می کند که در کنار نیروهای مقاومتی قرار گیریم که از لبنان دفاع کرده و حرص شدیدی نسبت به ملت دارد.
 
امام جمعه صیدا در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: سکوت رئیس جمهور لبنان در قبال توهین رئیس جمهور آمریکا بی ارزش شمردن خون و جانفشانی های نیروهای مقاومت به شمار می آید. این نیروها جان خود را تقدیم می کنند تا نظام لبنان و دولت و وزیران و نمایندگان و بانک ها و اقتصاد کشور همچنان پابرجا بمانند.
 
"شیخ صهیب حبلی عضو تجمع علمای مسلمان لبنان نیز در خطبه های نماز جمعه مسجد حضرت ابراهیم(ع) صیدا پیروزی در جنگ علیه تروریست ها در عرسال را یک دستاورد ملی توصیف کرد و گفت: تروریست ها در برابر اراده آهنین مردان مقاومت که خاک را با خون خود آبیاری کردند، متحمل شکست شدند.
 
این روحانی اهل تسنن همچنین مواضع قهرمانانه ملت فلسطین به ویژه اهالی قدس اعم از مسیحی و مسلمان در حمایت از مسجد الاقصی را ستود و تصریح کرد: دشمن صهیونیستی در برابر اراده فرزندان قدس کوتاه آمد و دروازه های الکترونیکی در ورودی مسجد الاقصی را لغو کرد تا پیروزی جدیدی برای ملت فلسطین ثبت شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: نماز جمعه، لبنان، فلسطین، عرسال