تجمع غیرمسلمانان آمریکا در اعتراض به حمله تروریستی به مسجد الهدی
گروهی از غیر مسلمانان با تجمع در مسجد الهدی در ایالت «رودآیلند» آمریکا با محکوم‌کردن حمله تروریستی به این مسجد حمایت خود را از مسلمانان اعلام کردند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۶
کد مطلب: 238700
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه خبری «Ayewitness News»، ریو دان آندرسون، رئیس شورای کلیساهای ایالت «رودآیلند» در تجمعی که بعد از ظهر روز، ۲۶ تیرماه، برگزار شد، گفت: ما می‌توانیم قدرت و آرامش را در دین اسلام و مسیحیت پیدا کنیم و قوی باشیم و آنچه را که صحیح است، انجام دهیم، یا ترسو و نادان باشیم و کار احمقانه‌ای را که با این مسجد انجام شد، انجام دهیم.
 
رابی هووارد ووس آلتمن از معبد «بت ایل» نیز اظهار کرد: ما کنار مسلمانان ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم مورد ظلم واقع شوند. ما ترسو نیستیم و برای مبارزه با نفرت، تفرقه و ترس، اتحاد با مسلمانان را حفظ خواهیم کرد.
 
ناصر زاوایا، سخنگوی مسجد نیز گفت: نفرت فرد مهاجم زاییده جهالت اوست و من امیدوارم فرد مهاجم روزی برای اقامه نماز در مسجد حضور پیدا کند.
 
زاوایا اظهار کرد: اگر چنین افرادی فرصت گفت‌و‌گو با مسلمانان را پیدا کنند، در می‌یابند که آنها نیز مردمی مانند خودشان هستند.
 
مسجد «الهدی» در ایالت «رودآیلند» در شمال شرقی آمریکا، ۲۵ تیرماه در واکنش به حادثه تروریستی «نیس» فرانسه، هدف اسلام‌ستیزی قرار گرفت که طی آن فرد ناشناس با  تبر، شیشه مسجد الهدی را شکست و روی دیوارها با اسپری شعارهای ضد اسلامی نوشت!
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا
کلمات کليدی: مسجد، حمله تروریستی، آمریکا، غیر مسلمانان، تجمع