بررسی طرح آشتی ائتلاف ملی عراق در اجلاس سران عرب
دبیر کل اتحادیه عرب به رئیس ائتلاف ملی فراگیرترین مجموعه سیاسی که دولت و بزرگترین فراکسیون را در پارلمان عراق در اختیار دارد، قول داد که طرح آشتی ملی در عراق را در اجلاس آتی سران عرب مطرح کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب: 262965
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دفتر ائتلاف ملی، امروز در بیانیه ای اعلام کرد که که 'احمد ابوالغیط' دبیر کل اتحادیه عرب در دیدار شب گذشته خود با 'سید عمار حکیم' رهبر ائتلاف ملی قول داد که در اجلاس آتی سران عرب، مسئله طرح آشتی ملی در عراق را مطرح کند.

بر اساس این بیانیه ، دو طرف در این دیدار مسائلی که قرار است در اجلاس سران عرب در امان پایتخت اردن بررسی شود و چالش هایی که جهان عرب با آن مواجه است و در پیشاپیش آن مقابله فکری با تروریسم بعد از برخورد نظامی با آن، را بحث و بررسی کردند.

سید عمار حکیم در این دیدار گفت که نظام سیاسی حاکم بر عراق توانست، اعتماد مردمش را به دست آورد و هم اکنون در این کشور از حجم خطرهایی که درگیری های سیاسی به بار می آورد، آگاه شده اند.

وی ادامه داد که طرح آشتی که ائتلاف ملی به عنوان بزرگترین مجموعه سیاسی در عراق مطرح کرده است، ناشی از تجربه ریشه دار و باوری است که می خواهد همه بافت های این کشور را در برگیرد و عراق را از بحران ها خارج کرده و جایگاه آن را در جهان عرب بازیابد.

ابوالغیط نیز در این راستا طرح آشتی ملی را یک طرح حکیمانه دانست و وعده طرح آن را در اجلاس آتی سران عرب و به دست آوردن تایید عربی از آن را داد.

احمد ابوالغیط روز چهارشنبه وارد بغداد شد و با وزیر خارجه و نخست وزیر و رییس جمهور و رییس پارلمان عراق دیدار و گفت وگو کرد.

 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: عمار حکیم، ائتلاف ملی، عراقف ابولغیط، طرح