سفر امامان جماعت شهرهای کرواسی به ایران
گروه 9 نفره شامل 5 تن از امامان جماعت شهرهاي مختلف كرواسي به همراه همسران خود كه معلم دروس اسلامي هستند براي دوره مطالعاتي كوتاه مدت عازم جمهوري اسلامي ايران شدند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب: 202104
 
سفر امامان جماعت شهرهای کرواسی به ایران

به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از رايزني فرهنگي سفارت ايران در كرواسي - اين دوره كه به ميزباني جامعه المصطفي (ص ) و در شهر قم برگزار مي شود 2 هفته و شامل نشست هاي گوناگون ديني و علمي و فرهنگي است .
 
امامان جامعه اسلامي كرواسي همچنين در مدت اقامت خود در ايران از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س ) و اماكن زيارتي و موسسات ديني و فرهنگي شهرهاي قم و تهران بازديد خواهند كرد.

ملاقات با شخصيت هاي ديني و علمي از جمله رياست جامعه المصطفي (ص ) و رياست مجمع تقريب مذاهب و برخي از عالمان ديني از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده براي امامان جامعه اسلامي كرواسي است. 

اين سفر پس از توافق رياست دانشگاه المصطفي (ص ) با مفتي كرواسي درپي ملاقات سال گذشته در كرواسي و با پيگيري و حمايت رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در زاگرب اجرايي شده است. 

حافظ افندي عزيز اليلي امام اصلي مركز اسلامي زاگرب و مسوول فعاليت هاي قرآني جامعه اسلامي كرواسي سرپرست اين گروه 9 نفره را برعهده دارد.
امامان شهرهاي سيساك - اوماك - واراژدين و كارلوواتس ديگر اعضاي گروه اعزامي را تشكيل مي دهند.

كرواسي داراي اقليت مسلمان با حدود 70 هزار نفر جمعيت است و در 23 شهر اين كشور مجلس اسلامي و مسجد وجود دارد.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: امامان جماعت، کرواسی ، تقریب مذاهب، جامعه المصطفی