استاد دانشگاه چین:
پیروان داعش خیانتکاران به اسلام هستند
استاد دانشگاه چین با انتقاد شدید از جنایات گروه تروریستی تکفیری داعش در عراق و سوریه، این گروه را غده سرطانی و پیروان آن را نیز خیانتکارانی دانست که قصد دارند با رفتارهای غیر انسانی خود به چهره اسلام خدشه وارد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 213904
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، پروفسور «بای گویی» استاد رشته ارتباطات دانشگاه «خه بی» در یادداشتی که بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی مسلمانان چین آن را چاپ کرده است، مواضع و رویکردهای گروه تروریستی داعش را زیر سوال برد و اقدامات پیروان این گروه را نوعی خیانت آشکار به دین اسلام دانست.
 
وی درمطلب خود به حادثه تروریستی پاریس اشاره کرد و یادآور شد: این فاجعه تروریستی نه تنها قلب هر انسان آزاده ای را به درد آورد و یک حرکت تروریستی عریان و خشن محسوب می شود بلکه در تقابل مستقیم با اصول و ارزش های دین مبین اسلام قرار دارد.
 
وی تروریسم را به سرطانی تشبیه کرد که امروز گریبان بسیاری از کشورهای جهان از غرب تا شرق را گرفته و در حال گسترش و ریشه دواندن به دیگر نقاط دنیا است.
 
استاد علوم ارتباطات دانشگاه «خه بی» همچنین تاکید کرد: متاسفانه در مقابل این جنایات بسیاری از رسانه های غربی و بین المللی با سوء استفاده از وضعیت موجود، به ماهیگیری از آب گل آلود مشغولند و تمام تلاش خود را به تحریف واقعیت های تاریخی و اثبات دروغین یکسان بودن اسلام با تروریسم معطوف کرده اند.
 
پروفسور «بای گویی» در یادداشت خود ادامه داد: دین اسلام، دین عطوفت و مهربانی ها است که هرگونه خونریزی را منع کرده است و برهمین اساس، گروههای تروریستی ازجمله داعش درتلاشند با رفتارهای غیرانسانی خود چهره رئوف دین اسلام را خدشه دار کنند.
 
وی در بخش دیگری از مطلب خود، خوی وحشیگری و درندگی را از جمله خصلت های تروریست های داعش برشمرد و تصریح کرد: واقعیت این است که تروریست های داعش، قوانین اسلام را به شکلی وارونه و غیرواقعی تفسیر، تبیین و تبلیغ می کنند و این خود بزرگترین خیانت در حق دین اسلام است.
 
پروفسور «بای گویی» همچنین در نوشته خود به نقد و بررسی برخی مواضع اعلامی گروه تروریستی داعش که با تکیه بر آیات قرآنی صورت گرفته است پرداخت و تاکید کرد که این مواضع بی اساس و بدون هر گونه ارتباط منطقی با آیات نورانی قرآن مجید هستند. استفاده آنها از آیات قرآن تنها به منزله سوء استفاده و سرپوشی برای جنایات و مقاصد خاص آنان است.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: استاد دانشگاه، چین، داعش، دین اسلام