علمای مسلمان و مسیحی برای مقابله با فتنه های مذهبی متحد شوند
نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان: برای جلوگیری از ایجاد هرج و مرج درکشور، باید گفتگو در تعاملات سیاسی محوریت داشته باشد و سیاستمداران از سخنانی که سبب ایجاد تنش مذهبی و ضربه زدن به وحدت ملی می شود، پرهیز کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 223624
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، " آیت الله عبدالامیر قبلان" نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در پیامی بر ضرورت محور قرارگرفتن گفتگو در تعاملات سیاسی تأکید کرد و گفت: این کار موجب می شود هرج و مرج در کشور راه پیدا نکند و اختلافات سیاسی در عرصه اجتماعی، آثار مخربی از خود به جای نگذارد.
 
وی در ادامه با بیان اینکه لبنان امروز بیش از همه چیز نیازمند وحدت و یکپارچگی است، از سیاستمداران خواست از سخنانی که سبب ایجاد تنش و حساسیت مذهبی و ضربه زدن به وحدت ملی می شود، پرهیز کنند.

این عالم لبنانی تصریح کرد: اختلافات سیاسی در لبنان جنبه مذهبی و طایفه ای ندارد؛ چرا که ملت ما به اصول زندگی مسالمت آمیز طوایف درکنار یکدیگر پایبند هستند و با کسانی که سعی دارند با برافروختن آتش اختلافات مذهبی و طایفه ای امنیت جامعه را سلب کنند، برخورد می کنند.
 
 آیت الله قبلان در ادامه از علمای مسلمان و مسیحی خواست که برای مقابله با فتنه های مذهبی دست به دست هم دهند و پیامدهای خطیر این فتنه را برای مردم بازگو کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: قبلان، گفتگو، تنش، علمای مسلمان و مسیحی، متحد، لبنان