دیدار وزیر اقتصاد فرانسه با دکتر ظریف
"میشل سپن" وزیر اقتصاد فرانسه در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب: 261820
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در این دیدار، دکتر ظریف با اشاره به سفر سال گذشته رئیس جمهور کشورمان به فرانسه و همچنین سفر اخیر وزیر امور خارجه فرانسه به تهران و همزمان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط با فرانسه است.
 
وی برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور را اقدامی قابل توجه در گسترش روابط دو کشور دانست و افزود: اراده مشترک و سیاسی به منظور افزایش روابط همه جانبه دو کشور وجود دارد.
 
ظریف خاطر نشان کرد: ما فرانسه را به عنوان یک شریک مهم اقتصادی و سیاسی تلقی کرده و شما در این سفر با بازار ایران و نیروی انسانی آن بیشتر  آشنا خواهید شد؛ اقداماتی هم برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید اتومبیل صورت گرفته که می تواند گسترش بیشتری یابد.
 
در ادامه میشل سپن، وزیر اقتصاد فرانسه نیز در این دیدار اظهار داشت: فرانسه و ایران در زمینه روابط اقتصادی خیلی موفق عمل کرده اند. فرانسه جزئی از اتحادیه اروپا و توافق برجام بوده و تلاش های خود را برای موفقیت آن انجام داده است. مقامات سیاسی و شرکت های فرانسوی خواستار استفاده از فرصت ها و ظرفیت ها موجود میان دو کشور هستند.
 
وی افزود: بسیاری از پروژه های اقتصادی بین دو کشور همچون صنعت هواپیمایی و اتومبیل سازی اجرایی شده و برگزاری کمیسیون مشترک نیز نشان داد که توافقات بین دو کشور به خوبی به پیش می روند و تلاش ما این است که به اتفاق اتحادیه اروپا با ایران همکاری کنیم.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: ظریف، میشل سپن، فرانسه، وزیر اقتثاد، دیدار