هنیه:
طرح‌های بین‌المللی احیای سازش به شکست می‌انجامند
نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تاکیدکرد که طرح های منطقه‌ای و فرامنطقه ای سعی در نابود کردن مساله فلسطین و حذف آن دارند اما این تلاش ها نتیجه نخواهد داشت و در تحقق احیای طرح سازش شکست خواهد خورد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 233858
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، اسماعیل هنیه، نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در همایش "قدس و مسجدالاقصی" در غزه گفت: طرفهای منطقه ای و بین المللی هر چقدر هم طرح ها و نشست های جدیدی در مسیر احیای جسم مرده مذاکرات سازش برگزارکنند، نمی توانند روح تازه ای در این جسد مرده بدمند و باعث احیای این مذاکرات شوند.
 
وی افزود: ما می توانیم این توهم سیاسی را که در تفکر برخی ها ریشه دوانده است، از بین ببریم. این طرح ها که سعی در نقض حقوق و مقدسات و اصول ملی فلسطینیان و نادیده گرفتن کشتارها و درد و رنج ملت فلسطین دارد، تصویب نخواهد شد و هیچ انسان آزاده و شریفی آنها را قبول نمی کند.
 
هنیه به نمایندگی از همه گروههای مقاومت فلسطین اعلام کرد این جریان همچنان درخط مقدم تلاش برای لغو این طرح ها قرارخواهد داشت؛ هرچند که این طرح ها هم مانند توافقنامه اسلو، عوامل شکست شان را در درون خودشان دارا هستند.
 
این رهبر برجسته فلسطینی در برابر فعالیت های سازمان یافته و هدفمند برای مهار انتفاضه و مقاومت و نیز جلوگیری از شکل گیری آگاهی و بیداری در میان نسل کنونی فلسطینیان که با اخلاص و صداقت و احساس مسئولیت فعالیت می کنند، خواستار اتخاذ اقدامات فوق العاده و نشان دادن جسارت و عزم و اراده برای رفع تمامی موانع پیش روی شد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به قدس و مسجد الاقصی اشاره و خاطرنشان کرد: غزه با وجود دوری و فاصله جغرافیایی از قدس و مشکلات ناشی از محاصره، تبعات جنگ ها و تجاوزگری های رژیم صهیونیستی و موانع موجود، هرگز قدس و فلسطین را از یاد نخواهد بود و از حمایتهای خود از مسجدالاقصی و مقدسات دست نخواهد کشید.
 
هنیه تصریح کرد که غزه با وجود توطئه ها و همدستی ها برای ضربه زدن به آن، استوار و قوی و ثابت قدم خواهد ماند و ابزاری برای اعتلای پروژه آزاد سازی و رهایی و تحقق حق بازگشت آوارگان به سراسر فلسطین خواهد بود.

وی افزود: ما نه نسبت به غزه ترس و نگرانی داریم و نه از آن می ترسیم؛ چرا که غزه سر تسلیم فرود نخواهد آورد و در برابر تلاش ها برای به شکست کشاندن و همراه کردن آن با برخی طرح ها ایستادگی خواهد کرد و فراتر از تمامی تلاش ها و توطئه ها باقی خواهد ماند و کسانی هم که سعی در ایجاد نگرانی نسبت به این منطقه را دارند و مدعی هستند که غزه سعی در تشکیل "امیرنشین" یا کشور کوچک به جای کشور فلسطین را دارد، اشتباه می کنند و این سرابی بیش نیست.
 
اسماعیل هنیه درپایان سخنان خود از مراجع مصری خواست که زمینه بازگشایی دائمی گذرگاه رفح و فعالیت 24 ساعته آن را فراهم کنند تا به بهبود وضعیت فاجعه بار و غیرانسانی ملت فلسطین درغزه کمک کنند. وی باردیگر هر گونه ارتباط جنبش حماس با حادثه ترور هشام برکات دادستان کل مصر یا هرگونه عملیات دیگری که به مصر و امنیت آن ضربه بزند، را رد کرد.
 
هنیه تاکیدکرد: ما هر اقدامی را که لازم بود، برای حمایت از امنیت مرزها و امنیت مشترک با مصر انجام داده ایم و این مساله ناشی از احساس مسئولیت مان است.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: هنیه، حماس، مقاومت، فلسطین