تأکید دیده بان حقوق بشر بر جنایات جنگی عربستان در یمن
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که عربستان در یمن مرتکب جنایات جنگی می شود و باید تحت پیگرد قرار بگیرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 213200
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، سازمان دیده بان حقوق بشر عربستان و متحدانش را به زیرپا گذاشتن قوانین بین المللی و ارتکاب جنایات جنگی در یمن متهم کرد.
 
خبرگزاری فرانسه به نقل از گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر تأکیدکرد: عربستان اخیراً  10 بار به مناطق غیرنظامی در یمن حمله هوایی کرده و صدها شهروند را کشته است، لذا شورای امنیت سازمان ملل باید تحقیقات را درباره جنایات جنگی عربستان آغاز کند.
 
دیده بان حقوق بشر افزود: هزاران یمنی از مارس 2015 تاکنون درحملات هوایی عربستان کشته شده اند و قوانین بین المللی جنگ و حقوق بشر در این حملات پایمال و نادیده گرفته شده است.
 
این سازمان بین المللی درباره علت حمله عربستان به مناطق مسکونی و اماکن عمومی یمن اعلام کرد: عربستان در حمله به مناطق غیرنظامی یمن یا دلیلی برای شناسایی اهداف نظامی در دست ندارد یا هیچ فرقی بین اهداف نظامی و غیرنظامی قائل نیست.
 
10 حمله هوایی اخیر عربستان به مناطق غیرنظامی یمن در استان های صنعا، عمران، حجه، الحدیده و اب انجام شد و منازل مسکونی، بازارها، یک کارخانه و یک زندان تخریب شدند.
 
آمریکا که خود را مدعی حمایت از دمکراسی و آزادی در جهان معرفی می کند، به جای متوقف کردن تجاوز خونین عربستان و متحدانش به یمن، در ماه جاری میلادی با فروش بمبهایی به ارزش یک میلیارد و 290 میلیون دلار به ریاض موافقت کرد.

 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: جنایت جنگی، یمن، عربستان، دیده بان حقوق بشر