دیدار وزیر امور خارجه پاکستان با دکتر محمد جواد ظریف
در دیدار "خواجه محمد آصف" وزیر امور خارجه پاکستان و هیأت همراه با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان راه های مختلف توسعه و تقویت روابط دو جانبه از جمله تقویت همکاریهای بانکی، حمل و نقل و نیز تقویت همکاریهای دو کشور در نقاط مشترک مرزی به ویژه مبارزه با تروریسم مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب: 283267
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، موضوعات مورد نگرانی منطقه ای مشترک بین دو کشور از جمله مسأله آوارگان و پناهندگان، قاچاق مواد مخدر، مقابله با گروه های افراط گرا و تروریستی و همچنین وضعیت مسلمانان میانمار از جمله محورهای دیگر گفتگو بین وزیر امور خارجه کشورمان با همتای پاکستانی ایشان بود.

وزیر امور خارجه پاکستان با توجه به نامتوازن بودن سیاست های کنونی در منطقه از لزوم اتخاذ یک سیاست مشخص در قبال اوضاع منطقه سخن گفت؛ وی با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از نیروهای نظامی کشورهای جهان در افغانستان طی بیش از دو دهه گذشته افزود: با این حال اوضاع امنیتی این کشور تاکنون تغییر زیادی در جهت بهبود آن پیدا نکرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به تلاشهای دو کشور در جهت افزایش بیشتر سطح روابط سیاسی، لزوم همکاری بین دو کشور در دیگر بخشها از جمله تقویت بیشتر همکاریهای بانکی بین دو کشور را یادآور شد.

مقابله با افراط گرایی و گروه های تروریستی فعال در منطقه و همکاری مشترک در جهت استقرار صلح، ثبات و امنیت در افغانستان از طریق گفتگوهای سیاسی منطقه ای و چند جانبه از جمله محورهای دیگر اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: خواجه محمد آصف، ظریف، پاکستان، وزیر خارجه، دیدار