سوریه خواهان اقدام شورای امنیت برای توقف حمایت‌ از تروریسم
وزارت خارجه سوریه در نامه‌هایی به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت خواهان محکوم کردن انفجارهای تروریستی در نزدیکی دمشق و ملزم کردن کشورهای حامی تروریسم به توقف حمایتشان از گروه‌های تروریستی شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 262549
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، وزارت خارجه سوریه در دو نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اعلام کرد: گروه‌های تروریستی روز شنبه دو اتوبوس حامل غیرنظامیان را در منطقه "باب مصلی" نزدیک قرستان "باب الصغیر" در دمشق هدف قرار دادند که به شهادت ۵۹ غیرنظامی و زخمی شدن بیش از ۱۲۰ نفردیگر منجر شد.

 این تجاوز تروریستی بزدلانه همزمان با حمله خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی مسلح به محله‌های مسکونی دمشق صورت گرفت که این حملات به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان منجر شد.

وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها آورده است:این تجاوز واکنشی به پیروزی‌های ارتش سوریه در جنگ با داعش و جبهه النصره و دیگر گروه‌ها در مناطق مختلفی از جمله دیر الزور، تدمر، شمال شرق استان حلب و حومه دمشق و بیانگر مخالفت این گروه‌ها با آشتی‌های محلی در این مناطق است.

در این نامه‌ها آمده است: در زمانی که دولت سوریه این تجاوز تروریستی و دیگر جنایت‌های وحشیانه را محکوم می‌کند، بار دیگر تأکید دارد که تمامی طرف‌های شرکت کننده در مذاکرات آستانه و ژنو باید خود را از گروه‌های تروریستی و اقداماتشان کنار بکشند.

در این نامه‌ها آمده است: ما از دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت می‌خواهیم این تجاوز را محکوم کنند و بر عاملان و دولت‌هایی که از آن‌ها حمایت می‌کنند، سرپوش نگذارند؛ همچنین برای بسیج تلاش‌های بین المللی جهت مبارزه با تروریسم با هماهنگی دولت سوریه تلاش کنند.

وزارت خارجه سوریه همچنین از شورای امنیت خواست کشورهای حامی تروریسم  و در رأس آن ترکیه، عربستان و قطر و برخی کشورهای غربی را به توقف حمایتشان از تروریست‌ها وادار و به پایان دادن به بازی با صلح و امنیت بین المللی و نقض قوانین ترغیب کند.

در پی انفجارهای دمشق، کارشناسان مهندسی وابسته به دستگاه‌های امنیتی سوریه توانستند؛ دو بمب را در شهر "جرمانا" در جنوب شرق دمشق خنثی کنند؛ این دو بمب آماده انفجار بودند.

بر اساس گزارش تلویزیون سوریه، طرف‌های ذیربط توانستند مقادیری مواد منفجره را که بر روی یک موتورسیکلت بود؛ در نزدیکی قبرستان باب الصغیر کشف کنند.

در پی انفجارهای مذکور، بیشتر محله‌های شهر دمشق شاهد آماده‌باش امنیتی بی‌سابقه است و مسئولان امنیتی در ایست‌های بازرسی به بررسی و بازرسی دقیق افراد و خودروها می‌پردازند؛ همچنین در برخی مناطق ایست‌های بازرسی ایجاد شده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: سوریه، شورای امنیت، تروریسم