دفتر نمایندگی خبرگزاری تقریب در سوریه رسما افتتاح شد
تنا – دمشق 11/4/90
دفتر نمایندگی خبرگزاری تقریب (تنا) به مناسبت مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) در دمشق پایتخت سوریه رسما با حضور حجة السلام والمسلمین دکتر "محمد مهدی تسخیری" مشاوردبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مدیرعامل این خبرگزاری واقای "عزیز شاه محمدی" سردبیر بخش انگلیسی خبرگزاری افتتاح شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۴۵
کد مطلب: 55169
 
دفتر نمایندگی خبرگزاری تقریب در سوریه رسما افتتاح شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تقریب در سوریه، در این مراسم شماری از شخصیتهای ایرانی و سوری از جمله حجت الاسلام و المسلمین "سید احمد موسوی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه و "سید علی موسوی زاده" سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در سوریه شرکت داشتند.
در حاشیه این مراسم، دکتر تسخیری در گفت و گو با خبرنگار تنا در سوریه ضمن تاکید بر اهمیت انتشار اخبار جهان اسلام و تلاش برای ایجاد جامعه اسلامی سالم گفت: امروزه یکی از عوامل رشد جامعه اسلامی اهمیت دادن به بخش تبلیغات و خبر است.
وی تصریح کرد: رسالت خبرگزاری تقریب ایجاد الفت و برادری میان فرزندان امت اسلامی و تبیین اهمیت وحدت است.
ایشان در ادامه بر هوشیاری جوامع بشری به خصوص مسلمانان نسبت به توطئه های استکبار جهانی تاکید نموده و خواستار تبیین واقعیتهای موجود در خصوص حرکتهای اخیر مردمی در جهان عرب و جهان اسلام شد.
مدیرعامل خبرگزاری تقریب یادآور شد: تبیلغات استکبار جهانی می کوشد این بیداری معاصر را به انحراف کشانده و با شبیه سازی  با جبهه مقاومت ضد استکباری برخوردنامطلوب کند.
وی گفت: در این میان صهیونیستها به عنوان عامل اصلی این روند انحرافی در تلاشند از حربه تفرقه به عنوان عنصری مهم برای ایجاد بلوا در جامعه اسلامی استفاده کنند.
یاد آور می شود این نمایندگی پس از مدتها تلاش مستمر با اخذ مجوز از وزارت اطلاع رسانی سوریه در شب مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) افتتاح شد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: سوریه،افتتاح دفتر،خبرگزاری تقریب