نسخه قابل چاپ

نسخه وب

خارجی » خبر » اديان و مذاهب

​رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان:

مسلمانان روهینگیا باید یک ایالت خودمختار داشته باشند

۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰

مرجع : تسنیم

رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان با دفاع از مسلمانان مظلوم روهینگیا گفت: راه حل دائمی این است که آنها یک ایالت خودمختار داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "فضل الرحمن" رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان که در پارلمان پاکستان سخن می‌گفت، با دفاع از مسلمانان مظلوم روهینگیا گفت: راه حل دائمی مشکلات مسلمانان میانمار این است که آنها یک ایالت خودمختار داشته باشند.

 

وی تاکید کرد: انسانیت در میانمار زیر پا گذاشته شده است ولی تمام مجامع جهانی نسبت به آن سکوت کرده‌اند.

 

فضل الرحمن تصریح کرد: آمریکا و اتحادیه اروپا که برای هر مسئله کم‌ارزشی جنجال به پا می‌کنند در مقابل کشتار مسلمانان مظلوم روهینگیا سکوت کرده‌اند.

 

رئیس حزب جمعیت علمای اسلام از دولت پاکستان خواست جدی‌تر از قبل به دفاع از حقوق مسلمانان روهینگیا پرداخته و اجازه ندهد که بودائی‌ها بیش از این به آنان ظلم کنند.

 

رئیس حزب دیوبندی جمعیت علمای اسلام به سیاست‌های جدید آمریکا نیز اشاره کرده و گفت: کاخ سفید به دنبال ایجاد تغییرات جغرافیایی در منطقه است.

 

وی اعلام کرد: آمریکا به جای کم کردن نیروهای نظامی خود در افغانستان و سپردن امور این کشور  به دست مردم آن دائما نیروهای بیشتری اعزام می‌کند که این نشان‌دهنده سیاست‌های خطرناکی است که آمریکا برای منطقه در نظر گرفته است.