غرق شدن بیش از 400 پناهجو در دریای مدیترانه
روزنامه دیلی میل در شماره امروز خود از غرق شدن بیش از 400 پناهجوی سومالیایی در دریای مدیترانه خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب: 228493
 
غرق شدن بیش از 400 پناهجو در دریای مدیترانه
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، روزنامه دیلی میل امروز خبر داد كه بر اثر غرق شدن قایق های پناهجویان در دریای مدیترانه در نزدیكی سواحل لیبی، بیش از 400 پناهجوی سومالیایی جان باختند.
 
این روزنامه به نقل از بی بی سی عربی نوشت: این پناهجویان که بیشترشان از كشورهای آفریقایی سومالی، اتیوپی و اریتره بودند، با سوار شدن بر چهار قایق مستعمل قصد مهاجرت به ایتالیا را داشتند.
 
رسانه های سومالیایی خبر دادند كه امدادگران توانستند فقط جان 29 سرنشین پناهجو را نجات دهند. كاربران شبكه های اجتماعی نیز مدعی هستند كه این قایق ها سفر خود را از مصر آغاز کرده بودند.
 
 بر اساس آخرین آمار سازمان جهانی مهاجرت، از ابتدای سال 2016 تاكنون بیش از 178 هزار پناهجو از طریق دریا وارد اروپا شده اند كه از میان آنان 732 نفر در دریا غرق شدند.
 
كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهجویان، بهمن ماه گذشته اعلام كرد شمار افرادی كه در شش هفته نخست سال جاری میلادی وارد اروپا شده اند، از تعدادی كه درچهار ماه نخست سال گذشته به این قاره آمدند بیشتر است و آهنگ ورود پناهجویان از ژوئیه 2015 (تیر/ مرداد 94) شتاب گرفته است.
 
بر پایه این گزارش، نزدیك به 58 درصد افرادی كه در نخستین ماه سال 2016 وارد اروپا شده اند، زن و كودك هستند. در یونان از هر سه پناهجویی كه وارد می شود یكی كودك است و این در حالی است كه این نسبت در سپتامبر 2015 (شهریور/ مهر 94) یك كودك در ازای هر 10 پناهجو اعلام شده بود.
 
پناهجویان به دو دلیل عمده جنگ و فقر سعی می كنند تا از طریق دریا و زمین خود را به اروپا و در نهایت به آلمان برسانند.
 
تركیه و اتحادیه اروپا به تازگی توافق كرده اند تا پناهجویانی كه در اروپا پذیرش نمی شوند در ازای مشوق های مالی این اتحادیه به تركیه بازگردانده شوند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: پناهجو، آفریقا، اروپا، آلمان، سوریه