سی.ان.ان: روابط خوبی بین واتیکان و ایران برقرار است
شبکه تلویزیونی سی.ان.ان آمریکا که امروز سه شنبه، دیدار رئیس جمهوری ایران با پاپ فرانسیس را در صدر اخبار خود قرارداده است، در گزارش دیگری این دیدار را «تاریخی» خواند و گفت: روابط خوبی بین واتیکان و ایران برقرار است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 219691
 
سی.ان.ان: روابط خوبی بین واتیکان و ایران برقرار است
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) این شبکه تلویزیونی از رم پایتخت ایتالیا گزارش داد: مقامات واتیکان به سی.ان.ان گفتند که روابط دیپلماتیک بین ایران و واتیکان از سال 1954میلادی، حتی پیش از برقراری رابطه آمریکا با واتیکان، وجود داشته است.
به گزارش این شبکه تلویزیونی آمریکایی، مقامات واتیکان گفتند از این رو از اینکه روحانی ( رئیس جمهوری ایران) در سفر به رم قرار است از واتیکان دیدار کند و با پاپ ملاقات داشته باشد، متعجب نشده اند.

سی.ان.ان در ادامه به نقل از مقامات واتیکان گزارش داد که قرار است رئیس جمهوری ایران و پاپ در زمینه های مختلف همچون اجرای کامل برجام (برنامه جامع اقدام مشترک ) و راه حلی برای مناقشه سوریه با یکدیگر گفت و گو کنند.

بر اساس گزارش سی.ان.ان، مقامات واتیکان گفته اند که پاپ، ایران را بعنوان کشوری که نقش کلیدی در منطقه دارد، می بیند.
خبرنگار سی.ان.ان دراین گزارش افزود که پاپ فرانسیس بسیار مایل به سفر به ایران است.

شبکه تلویزیونی سی.ان.ان آمریکا در گزارش قبلی خود نیز دیدار پیش روی «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران را با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان را در دو دهه اخیر «بی سابقه» خواند.

این شبکه تلویزیونی در این گزارش اعلام کرد این نخستین دیدار یک رئیس جمهوری ایران با پاپ از سال 1999میلادی به شمار می رود.
رئیس جمهوری ایران صبح روز گذشته (دوشنبه) برابر با پنجم بهمن ماه در صدر هیاتی 120 نفره متشکل از از وزرای کابینه و فعالان اقتصادی در نخستین سفر خود پس از اجرایی شدن برجام، راهی «رم» پایتخت ایتالیا شد.

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا دوشنبه شب به وقت رم پایتخت ایتالیا 14 سند همکاری امضا کردند؛ اسنادی که راه را برای گسترش بیش از پیش روابط دو کشور هموارتر ساخت.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: سی ان ان ، روحانی ، واتیکان ، پاپ