منادیان تقریب جهان را فراختر از کشورهای عربی ببیند
یکی از علمای افغانستان با اشاره به مظلومیت اهل بیت(علیهم السلام) در این کشور از منادیان تقریب و وحدت خواست، توجه ویژه ای به این کشور داشته باشند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 254538
 
"سید حسن احمدی نژاد بلخی" از علمای افغانستان در حاشیه سی امین کنفرانس وحدت اسلامی در گفتگو با خبرنگار تقریب، گفت: 10 سال است که در بلخ کار تقریبی و فرهنگی انجام میدهم و اخیرا توفیقی حاصل شد تا خانه نهج البلاغه را در بلخ افتتاح کنیم؛ در کنار خانه نهج البلاغه مهدیه حضرت زهرا(س) هم افتتاح شد.

وی افزود: هم اکنون ما در کل افغانستان طرحی به نام طرح ترویج فرهنگ نهج البلاغه داریم که با مرکزیت "مزار" در کابل و هرات و با همکاری حلقاتی از خواهران و برادران تشکیل شده و مشغول به  فعالیت هستند.

احمدی نژاد بلخی با بیان اینکه غربیها با تمام قوا و امکانات به افغانستان هجوم آورده اند، گفت:  ما مظلومیت اهل بیت (علیهم السلام) را در این کشور احساس می کنیم و خواستار حمایت داعیه داران تقریب از این کشور مظلوم هستیم.

وی با اشاره به اینکه چند سال است در کنفرانس وحدت مقاله داده و شرکت کرده است، افزود: از منادیان وحدت و تقریب و منادیان فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام)می خواهیم که جهان را فراخ ببیند و محدود به چند کشور عربی نباشند.

بلخی در پایان گفت:افغانستان جزیره  دورافتاده ای است که هنوز کشف نشده؛ از کسانی که داعیه دار تقریب و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) هستند، خواهش میکنم به افغانستان بیایند و توجه ویژه ای به این کشور و خصوصا بلخ و سمرقند و بخارا داشته باشند.
 
گفتگو و تنظیم: زهرا غلامی
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: منادین تقریب، افغانستان، کشورهای عربی، احمدی نژاد بلخی، اهل بیت