عمار حکیم بر گفت وگو میان بغداد-اربیل تأکید کرد
رئیس ائتلاف ملی عراق و رهبر جریان جدید التأسیس حکمت ملی، سه شنبه شب، در دیدار با هیأت کرد، نسبت به بازگشت تروریسم به عراق هشدار داد و خواستار حفظ یکپارچگی کشور و حل مشکلات بر اساس گفت وگو و مذاکره شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
کد مطلب: 279685
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "عمار حکیم" در دیدار با هیأت کرد به ریاست "روژ نوری شاویس" که برای گفت وگو در خصوص موضوع همه پرسی با مقام های دولت مرکزی، در بغداد به سر می برد، گفت: وحدت عراق، سرنوشت همه عراقی هاست، چرا که منافع همه در حفظ این وحدت است.

رئیس سابق مجلس اعلای اسلامی عراق که به تازگی از این گروه جدا شده است، تأکید کرد که وحدت به همان اندازه که منافع همه عراقی ها را تأمین می کند، می تواند بر بحران های سیاسی و امنیتی نیز غلبه کند.

عمار حکیم در این دیدار بر اهمیت ادامه گفت وگوها تأکید و اضافه کرد: قانون اساسی سقف ایده آل برای گفت وگوها جهت حل مشکلات برجسته موجود است.

وی خاطرنشان کرد: تجربه عراق با تروریسم، تجربه بسیار تلخی برای همه عراقی ها بود و ثابت کرد که همه به یکدیگر نیاز داریم.

رئیس جریان تازه تأسیس حکمت ملی، در عین حال هشدار داد که خطر تروریسم همچنان وجود دارد و به دنبال فرصت بازگشت به عراق است.

رئیس ائتلاف ملی، بزرگترین جریان سیاسی عراق، از همه بافت های عراقی به ویژه کردها دعوت کرد که در ایجاد بنای عراق بر وحدت که در جنگ علیه داعش نمایان شد، مشارکت کنند.

هیأت کردی پیش از این با حیدرالعبادی نیز دیدار و گفت و گو کرده است؛ العبادی روز سه شنبه از طرح موضوع همه پرسی از سوی رهبران کرد، ابراز تأسف کرد و گفت: طرح موضوع همه پرسی، در شرایطی که در جنگ علیه داعش با همکاری و تعامل موفقیت های بزرگی کسب کردیم، جای تأسف دارد.

وی برگزاری همه پرسی و استقلال کردستان عراق را به منافع و مصلحت کردها ندانست و نسبت به بروز یک تراژدی در منطقه هشدار داد.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: گفتگو، اربیل، بغداد، عمار حکیم