العبادی:
تروریسم در موصل در حال فروپاشی است
نخست وزیر عراق با اشاره به نزدیک بودن پایان نبرد موصل علیه تروریست‌ها، شهروندان عراقی را که از این کشور گریخته‌اند، به بازگشت فراخواند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: 262476
 
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،"حیدر العبادی" نخست وزیر عراق، اتباع این کشور را که عراق را به مقصد آلمان ترک کرده‌اند، به بازگشت به وطن خود فراخواند.

وی در گفتگو روزنامه آلمانی "بیلد" اعلام کرد: به نفع ماست که شهروندانمان به کشور بازگردند؛ ما نمی خواهیم عراقی ها وادار به ترک کشور خود و پناهندگی در سایر کشورها  شوند.

نخست وزیر عراق با اشاره به نزدیک بودن پایان نبرد با تروریست های داعش گفت: ما می خواهیم مناطقی که گرفتار جنگ بوده اند را بازسازی کنیم تا مردم بتوانند در آنجا زندگی کنند.

وی بر توان کشورش برای فراهم سازی امنیت شهروندانش تأکید کرده و گفت: به آنچه در شهر موصل رخ داده است، توجه کنید؛ تروریسم در حال فروپاشی است و مردم می توانند به کشورشان بازگردند.

حیدر العبادی بیرون راندن تروریست های داعش از عراق را بسیار نزدیک دانست و افزود: از بخش غربی موصل نیز به مرکز شهر رسیده ایم و عملیات نیروها بسیار موفقیت آمیز بوده است؛ با تسلط بر موصل، تمامی تفکرات تروریستها را در سراسر کشور ریشه‌ کن می کنیم.
 
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: العبادی، تروریسم، موصل