روزنامه ایندیپندنت
اف بی آی متهم به پنهان کاری در مورد رابطه عربستان سعودی با حادثه 11 سپتامبر در آمریکا شد
تنا-لندن
باب گراهام سناتور سابق ازحزب دموکرات که در آن زمان مسئول کمیته تحقیقات کنگره در باره حوادث 11 سپتامبر بود در گفتگو با روزنامه نیویورک پست، آف بی آی را متهم به پنهان کاری در این خصوص کرده وگفته،شواهد زیادی در دست است که تامین کنندگان مالی این حادثه ارتباط نزدیکی با خانواده آل سعود دارند واف بی آی ارتباط سعودی ها با حادثه 11 سپتامبر را مخفی نگه داشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب: 188703
 
اف بی آی متهم به پنهان کاری در مورد رابطه عربستان سعودی با حادثه 11 سپتامبر در آمریکا شد
به گزارش خبرنگار تقریب (تنا ) از لندن ، روزنامه ایندیپندنت در خبری نوشت :سازمان اف بی آی آمریکا متهم است که جزئیات تحقیق از یک خانواده مشهور وسرشناس وابسته به خاندان آل سعود را که گفته می شود با حوادث 11 سپتامبر ارتباط داشته اند مخفی نگه داشته است .

به نوشته ایندیپندنت ، روزنامه نیویورک پست چاپ آمریکا به نقل از مسئولان تحقیقات درباره این پرونده نوشت: یک خانواده مشهور و برجسته عربستان سعودی یک هفته پیش از حادثه 11 سپتامبر بطور مشکوک و ناگهانی آمریکا را به مقصد عربستان ترک کرده و سازمان اف بی آی ضمن پنهان کاری، کمیته ویژه کنگره را که در حال تحقیق در باره این حادثه بوده نسبت به جزئیات این موضوع بی خبر گذاشته است.

بر مبنای این گزارش خانه ای که متعلق به شخصی بنام اسام قزاوی مشاور برادرزاده ملک فهد پادشاه سابق عربستان بوده است در حالی که اتومبیلی جدید به همراه اثاثیه وتجهیزات مدرن و شیک منزل ونیز یخچالی پر از مواد غذایی در آن وجود داشت بطور ناگهانی خالی از سکنه شد. این موضوع که بشدت شک وکنجکاوی همسایگان را برانگیخته بود آن را به پلیس گزارش کردند ، اما اف بی آی از ارائه این بخش از گزارش به کمیته مسئول تحقیقات خودداری کرده است.
 اف بی آی ادعا می کند که در این مورد تحقیقاتی انجام داده اما نتیجه بی اهمیت بوده و به همین خاطر آنرا گزارش نکرده است.
همچنین پسر خوانده اسام قزاوی که به همراه دختر او در این خانه زندگی می کردند ضمن رد این اتهام گفته که هیچ ارتباطی با هواپیما ربایان وتروریست ها نداشته و به قوانین کشور آمریکا وفادار بوده است.

در همین حال باب گراهام سناتور سابق ازحزب دموکرات که در آن زمان مسئول کمیته تحقیقات کنگره در باره حوادث 11 سپتامبر بود در گفتگو با روزنامه نیویورک پست، آف بی آی را متهم به پنهان کاری در این خصوص کرده وگفته،شواهد زیادی در دست است که تامین کنندگان مالی این حادثه ارتباط نزدیکی با خانواده آل سعود دارند واف بی آی ارتباط سعودی ها با حادثه 11 سپتامبر را مخفی نگه داشته.

به نوشته روزنامه نیویورک پست ، 28 صفحه پایانی این گزارش 128 صفحه ای حاوی اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه ایست که باب گراهام از رئیس جمهور وقت خواسته بود که آن را به اطلاع عموم برساند.

این سناتور سابق آمریکا همچنین گفته: 28 صفحه نخست این گزارش هم شامل اطلاعات مهمی مربوط به تامین کنندگان مالی این حادثه تروریستی بوده که انگشت قوی اتهام را به سمت عربستان سعودی بعنوان حامی مالی حادثه 11 سپتامبر نشانه رفته است.


 
Share/Save/Bookmark
مرجع : روزنامه ایندیپندنت
کلمات کليدی: 11 سپتامبر ،عربستان سعودی ، آمریکا ، حمایت مالی عربستان از تروریست ها